Ene Makus: tööd tuleb teha

Audiitorfirmade TOPis esikoha saavutanud EM Audiitorteenused OÜ jõudis sellele positsioonile traditsioonilist teed pidi – tänu pikale, põhjalikule ja püüdlikule tööle.

Tallinnas tegutseva EM Audiitorteenused OÜ juhatuse liige Ene Makus ütleb, et on audiitorina töötanud aastast 1994, seega on selja taga juba kuusteist aastat kogemust.

Makus usub, et praegune edukus on tulnud tänu kogu selle aja kestnud püüdlikkusele ja pidevale tööle. Ta märgib, et just töökus on see, mis on aidanud ettevõttel pinnal püsida ka keerulistes majandusoludes.

“Tööd tuleb teha, see on minu jaoks täiesti enesestmõistetav, pole ju lihtsalt muud varianti,” sõnab ta.

Põhjalik ja usaldusväärne

“Püüan teha oma tööd alati põhjalikult ja olla oma klientidele usaldusväärne partner,” ütleb Makus ning lisab, et on teinud pidevat tööd ka partnerlussuhete loomisel.

“Ettevõttele on toonud see juurde uusi kliente ja mulle tööd,” lausub ta. “Samuti on pere, head sõbrad ja tuttavad mulle mu ettevõtmiste juures toeks ja abiks olnud.”

Makuse sõnul on majandustulemused sel aastal küll kehvemaks muutunud, kuid samas oli ta sellega juba arvestanud, nii et ei midagi heidutavat. Ta lisab, et on varasemaga võrreldes märgatavamalt rohkem tööd teinud ja pingutanud oma töökohustuste täitmisel.

Ühe olulisema muudatusena ettevõtte jaoks nimetab Makus sel aastal jõustunud audiitortegevuse seadust. “Sellest tulenevad nõuded on audiitoritele täitmiseks ja väga heaks abiks igapäevasel klienditeenindusel,” märgib ta.

Tulevikku vaatab Makus positiivselt ja usub, et kui samamoodi edasi pingutada ja tulemuste nimel vaeva näha, sujub ettevõttel kõik hästi. Konkreetsematest plaanidest nimetab ta enese arendamise soovi ning vajadust.

Koolitus äärmiselt oluline

Ühe tähtsama asjana toob Makus välja kõikide audiitorite võimaluse lähikuudel täienduskoolitustest osa võtta.

“Minul on tavaks saanud osaleda koolitustel nii tihti kui võimalik ja nii palju kui vajalik – enda teadmiste täiendamine on äärmiselt oluline ja seda tuleks teha pidevalt,” lausub audiitorfirmade edetabeli võitnud ettevõtte juht.


1. koht

EM Audiitorteenused OÜ

* Tegevusvaldkond: auditeerimine, raamatupidamine, nõustamine
* Tegevjuht: Ene Makus
* Omanik: Ene Makus
*Töötajate arv: 1
* Müügitulu 2009. a:
1 154 000 krooni
*Kasum enne makse
2009. a: 762 000 krooni

KOMMENTAAR
Ester Vahtre, vandeaudiitor, TTÜ TK majandusarvestuse ja ökonoomika lektoraadi juhataja

EM Audiitorteenused on noor ettevõte, mille algus on olnud edukas. Edu võtmeks võib pidada ettevõtte juhi aktiivset eluhoiakut, töökust ja professionaalsusust, mis on võimaldanud nii müügitulu kui ka kasumi kiiret kasvu.

Loomulikult on väikestel ettevõtetel kasvutempo saavutamine oluliselt lihtsam kui suurtel firmadel. Samas on väikefirmade edasine areng ja turupositsiooni hoidmine uue audiitortegevuse seaduse valguses keeruline. Lähiaastatel on audiitorteenuste turul oodata olulisi muutusi.

Tahaksin soovida EM Audiitorteenustele jätkusuutlikku kasvu, oskust uutes tingimustes kohaneda ning loodan ka edaspidi firmat audiitorite TOPi esikümnes kohata.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Ketlin Rauk

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

05. märts 2018

Sarkop otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Sarkop AS

21. märts 2018

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad