Raamatupidaja.ee lugeja: FIEde tegevusloamaks tulgu!

79% raamatupidaja.ee küsitlusele vastanutest leiab, et FIEdele tuleb alternatiivse variandina anda võimalus minna üle tegevusloamaksule.

Lisaks oli 10% küsitluses osalenutest seisukohal, et tegevloamaksu kõrval oleks ehk mõni teine lahendus veelgi parem. Näiteks pakuti välja, et FIE peaks maksma makse aasta kokkuvõtte alusel, mis vahetaks välja praegused avansilised maksed.

Veel toodi välja, et FIEde elu teeks lihtsamaks maksuvaba miinimumi tõstmine, käibemaksukohuslase miinimumi tõstmine 500 000 kroonini.

„Riskide hajutamise mõttes pean arvestades Eesti turul toimuvaga mõistlikuks ikkagi ettevõtte loomist, sest FIE vastutab kogu oma varaga, kuid ettevõte vastutab ainult oma varaga ning probleemide korral - olgem ausad -  kui ikka kliendid teevad tünga või tuleb masulaadne seisak, lased firma pankrotti. Kui ma ei eksi, siis statistiliselt iga kolmas või neljas firma ei kesta kauem kui viis aastat. Siis ta kas likvideeritakse, jääb riiulile või läheb pankrotti,“ kirjutas raamatupidaja.ee lugeja kommentaatorinimega Huvitav Aivar Riisalu arvamusavalduse all, milles majanduskomisjoni liige nentis, et FIEl kui sellisel ei ole tänastel seadusandlikel tingimustel perspektiivi ning inimesed lihtsalt ei julge enam FIEks hakata.

Vaid 11% küsitlusele vastanutest leidis, et muudatused fienduses ei ole vajalikud.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad