6 finantsjuhi tüüpi - milline neist oled Sina?

Uurides, milline on finantsjuhtide roll USA suuremates ettevõtetes (täpsemalt: Fortune 1000 nimekirja kuuluvates ettevõtetes), jagas KPMG 404 Institute finantsjuhid kuueks grupiks:

* Sisemise kasvu vedaja (ingl internal growth leader):
peamine eesmärk on saavutada kiirem kasv, ta on tunnustatud strateeg arenevate turgude küsimuses, müügipingutuste optimeerimise ja sisemise diversifitseerimise küsimustes. 404 Institute analüüsi kohaselt kuulus 2009. aastal algul 39 protsenti finantsjuhtidest sellesse kategooriasse.

* Kulude kärpija (ingl cost cutter):
spetsialiseerunud ettevõtte kasumlikkuse parandamisele kulude kärpimise kaudu, restruktureerimise, outsourcing’u jmt. 23 protsenti finantsjuhtidest vastas sellele kirjeldusele.

* Välise kasvu vedaja (ingl external growth leader):
keskendub ühendamiste ja ülevõtmiste kavandamisele, läbi- ja täideviimisele. Selline oli 20 protsendi finantsjuhtide peaülesanne.

* Äri ümberkujundaja (ingl business transformer):
teostab ettevõtte reorganiseerimise kava, keskendudes ettevõtte struktuuri ja tootlikkust suurendavate protsesside ümberkujundamisele. Sellesse kategooriasse kuulus 12 protsenti Fortune 1000 finantsjuhtidest.

* Finantsspetsialist (ingl financial specialist):
keskendub finantsplaneerimisele ja plaanide täideviimisele. Neli protsenti finantsjuhtidest on sellised.

* Riskide juhtija (ingl risk moderator):
identifitseerib riske (finants-, operatsiooni- ja regulatiivseid riske) ja aitab tagada nende madalal tasemel püsimise võimalikult väikse kasumit vähendava mõjuga. Sellesse kategooriasse kuulus kaks protsenti Fortune 1000 finantsjuhtidest.

404 Instute leidis, et Fortune 1000 ettevõtted on hakanud finantsjuhte sagedamini vahetama. 2008. aasta keskpaiga seisuga oli ligi viiendik finantsjuhtidest viimase 12 kuu jooksul välja vahetatud (2009. aastal oli see näitaja 13 protsenti, kuid 2010. aastal oodatakse jälle vahetuste sagenemist – toim).

Tavapäraselt on finantsjuhi väljavahetamise peamiseks põhjuseks peetud ootustele alla jäänud töötulemusi või läbipõlemist, kuid 404 Institute’i hinnangul ei ole asi enam päris nii. Analüüs näitas, et sageli vahetavad Fortune 1000 ettevõtted finantsjuhti siis, kui muutuvad nende strateegilised eesmärgid.

Uue strateegia elluviimiseks tuuakse ettevõttesse ka uus finantsjuht, kes on vajalikus valdkonnas võimekas. Uus strateegia = uus finantsjuht. Näiteks finantsjuht, kes on superstaar ühendamiste ja ülevõtmiste läbiviimisel, võib olla vale valik ettevõttele, kes keskendub orgaanilisele kasvule

Lisaks pani 404 Institute tähele, et varasemast rohkem finantsjuhte astub sellesse ametisse muudelt aladelt kui finantsfunktsioon – ärioperatsioonide, ettevõtte strateegia, turunduse või riskijuhtimise vallast, sõltuvalt ettevõtte vajadustest. 

Allikas: KPMG 404 Institute “Understanding CFO Turnover”

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Äripäeva infoleht Finantsjuhtimine

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad