Reformierakonna uued lubadused

Reformierakonna majanduspoliitika eesmärk on Eesti inimeste elatustaseme tõus. Peaminister Andrus Ansip lubab erakonna majandusprogrammis, et maksukoormus jääb samale tasemele, lisaks on plaanis vähendada töötuskindlustusmaksu ja tulumaksu.

„Kindlasti ei tõsta me maksukoormust - jätkame lihtsa ja ettevõtlikkust soodustava ühetaolise üksikisiku tulumaksuga ning välistame keerulise ja astmeliselt vaesustava tulumaksusüsteemi kehtestamise. Samuti anname kindluse, et tulumaksuvabastus ettevõttesse tagasi investeeritud kasumilt säilib,“ ütles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip erakonna teate vahendusel.

Kõrge tootlikkusega töökohtade tekkeks kavandab Reformierakond tööjõumaksude vähendamist. „Eelarvevõimaluste tekkel kasutame selleks järgmisi maksukärpeid: vähendame töötuskindlustusmaksu ja tulumaksu, koos maksuvaba miinimumi tõstmisega ning kaotame erisoodustusmaksu tööga seotud tasemekoolituselt,“ lausus Ansip.

Ansip lisas, et tööjõumaksude vähendamise kõrval plaanib tema erakond metsandussektori arengut toetava tulumaksureformi läbiviimist, mille kohaselt saab metsa müügi korral maksustatavast tulust maha arvata kolme müügijärgse aasta kulud.

„Säästmise soodustamiseks  loome tööandjatele võimaluse teha 6000 € (93 879 krooni ja 60 sendi) ulatuses aastas maksuvabalt sissemakseid töötaja III pensionisambasse,“ märkis Ansip.

Reformierakonna aseesimees, rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et„ettevõtlikkuse edendamiseks tuleb kõrvaldada turutõkked ja tagada aus konkurents. "Võitlus kartellide ja monopolidega, kes takistavad konkurentide turulepääsu ja vähendavad sellega majanduse tõhusust ning tõstavad tarbijahindu, on riiklik prioriteet,“ toonitas Ligi.

Samuti on eesmärgiks seatud bürokraatia ja aruandluse vähendamine. „Võimaldame alla 100 000 €  (1 564 660 kroonise) aastakäibega väikeettevõtetele mugava raamatupidamise otse e-Maksuameti keskkonnas, kus väikeettevõtja saab ühes kohas lihtsalt koostada ja esitada maksudeklaratsioone ja majandusaasta aruandeid,“ ütles Ligi.

„Laiendame ettevõtjaportaali lisades sinna mugava võimaluse käibemaksukohuslaseks ja kaubamärgi registreerimiseks.  Samuti lihtsustame äriühingute ümberkujundamise ja lõpetamisega seotud reegleid, et soodustada ettevõtlusaktiivsust ja juhtimisoskuste taaskasutamist,“ kirjeldas rahandusminister Reformierakonna plaane ettevõtluse edendamiseks.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe, Reformierakonna juhatuse liikme Taavi Rõivase sõnul soovib Reformierakond mugavaks äritegemiseks arendada registrite ristkasutust eesmärgiga viia andmete esitamisega seotud koormus ettevõtja jaoks võimalikult väikeseks. Rõivas lisas, et oluline on jätkata investeeringuid riigi ja juhtivate kõrgkoolide osalusel loodud teadusparkide infrastruktuuri arendamisse, et viia kokku innovatsioon ja ettevõtted.

Reformierakonna eesmärk on viia riigieelarve aastaks 2013 struktuursesse ülejääki ning hoida seejärel ülejääki kõigil kasvuaastatel, samuti kasvatada reserve, mis lubavad võimalikud langusaastad valutult üle elada ka tulevikus.

Eelnevalt on Reformierakonna juhatus heaks kiitnud ja avalikule arutelu esitanud haridusprogrammi, mille eesmärk on viia Eesti hariduse kvaliteet Põhjamaade tasemele, energeetikaprogrammi, mille sihiks on energiajulgeoleku saavutamine tarbijale võimalikult soodsa hinnaga, transpordiprogrammi, sooviga kindlustada inimeste ja kaupade vaba, mugav, kiire ja taskukohane liikumine Eestis ning Eesti ja muu maailma vahel ning pere- ja rahvastikupoliitika programmi.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad