Majandusaasta aruandest

Küsimus: Firma ainuomanik tegi ühekordse rahalise sissemakse negatiivse omakapitali likvideerimiseks. Osakapitali suurendada ei soovi.Kuidas kajastada kasumiaruandes (kas on finantstulu) ja rahavoogude aruandes (kas on investeerimis-või finantseerimistegevus ning milline võiks olla sobiv rea nimetus)?

Vastus: Omaniku sissemakse kahjumi katmiseks on kasumiaruandes muu äritulu. Rahavoogude aruandes tuleks see kajastada äritegevuse rahavoogude korrigeerimisena (äritegevusest nö välja võtta, kuna see ei ole saadud tavapärase äritegevuse käigus) ning kajastada rahavoona finantseerimisest.

Küsimus: Kas pärast lõppbilansi koostamist on osaühingu lõppbilanssi kajastav majandusaasta aruanne vajalik edastada ka Äriregistrile (sarnaselt iga-aastase aruannete edastusega?

Vastus: Osaühingu lõpparuanne (ettevõtte likvideerimismenetluse lõpetamisel koostatav aruanne, mis koosneb lõppbilansist ja seaduses ettenähtud juhtudel vara jaotusplaanist) tuleb esitada äriregistrile vastavalt äriseadustiku § 218 lõikele 1.

Pärast likvideerimise lõpetamist, kuid mitte varem kui kuue kuu möödumisel osaühingu lõpetamise äriregistrisse kandmisest ja likvideerimisteate avaldamisest ning kolme kuu möödumisel lõppbilansi ja vara jaotusplaani osanikele tutvumiseks esitamisest osanikele teatamisest ja tingimusel, et osaühing ei osale Eestis poolena üheski käimasolevas kohtumenetluses, esitavad likvideerijad avalduse osaühingu kustutamiseks äriregistrist.

Avaldusele lisatakse lõppbilanss ja vara jaotusplaan. Avalduses peavad kõik likvideerijad kinnitama, et lõppbilanssi ega vara jaotusplaani ei ole kohtus vaidlustatud või on hagi läbi vaatamata või rahuldamata jäetud või on menetlus asjas lõpetatud ning et osaühingu võlausaldajate nõuded on rahuldatud või selleks vajalik vara on hoiustatud, samuti et osaühing ei osale poolena üheski käimasolevas kohtumenetluses.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele audiitorbüroo BDO Eesti AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad