Euroopa Komisjon tahab laiendada e-hangete kasutamist ELis

Euroopa Komisjon peab liikmesriikidega nõu, kuidas aidata kaasa e-riigihangete kasutamisele.

Komisjon pakub piiriüleste hangete lihtsustamiseks andmebaasi e-CERTIS, mis sisaldab erinevates liikmesriikides hangetel nõutavate dokumentide infot ning näidiseid, teatas rahandusministeerium.

Euroopa Komisjoni siseturu ja teenuste voliniku Michel Barnier` sõnul ollakse alles pika tee alguses ja vaja on koostööd kõikide riikide valitsustega, et moderniseerida ja lihtsustada avaliku sektori hankeid Euroopa Liidus. Täna toimub vaid viis protsenti riigihankemenetlustest elektrooniliselt, komisjon loodab e-hangete kasutamist suurendada reeglite korrastamise ja uue dokumendiandmebaasiga.

E-riigihangete kasutamise suurimateks plussideks on kokkuhoid ja hangete läbipaistvus. Komisjon on välja töötanud nn rohelise raamatu (Green Paper), mis analüüsib e-hangete rakendamisega seotud takistusi ja uurib, kuivõrd seavad erinevad siseriiklikud nõuded ohtu piiriülestel hangetel osalemise.

Eestis saab e-riigihangete keskkond valmis 2011. aasta alguses. Rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Marek Helmi sõnul sõltub eeskätt süsteemi kasutajamugavusest, kui kiiresti Eestis riigihanked e-keskkonda kolivad.

„Koostöös AS Dateli ja AS Webmediaga asutakse alates novembrist uut riigihangete keskkonda testima, millesse kaasatakse ka hankijate ja pakkujate esindajad,“ rääkis Helm.

Riigihangete elektrooniline korraldamine on osa Euroopa Liidu e-valitsuse plaanist, mis kujundab põhjalikult ümber avaliku sektori teenuste kättesaadavuse ja toimimise.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad