Soomlased eelistavad paberarveid

Soomlased eelistavad jätkuvalt paberarveid ning elektrooniliste arvete kasutajate hulk on põhjanaabrite juures tunduvalt madalam kui teistes Euroopa riikides, kirjutab Kauppalehti.

Näiteks briti tarbijatest eelistab elektroonilisi arveid pea 90%, Eestis 82%, Taanis 68% ja Saksamaal 60%. Soomes on see number vaid 44%.

Sama tendents annab tunda ka ettevõtete puhul. Eesti, Lätis, Leedus ja Taanis aktsepteerivad pea kõik firmad elektroonilisi arveid. Soomes võtavad elektroonilisi arveid vastu pooled ettevõtetest.

„Balti arenevad turud on selles valdkonnas teinud tuntava hüppe. Näiteks Taani valitsus tegi 2005. aastal otsuse, et võtab vastu ainult elektroonilisi arveid. See on oluliselt mõjutanud Taani turgude arengut. Brittide puhul on elektrooniliste arvete võidukäiku omalt poolt tugevasti mõjutanud seal väga levinud teenuse sisseostmise tava,“ ütles Itella Information arendusjuht Petri Karjalainen.

Uuringu elektrooniliste arvete kasutamise kohta viis läbi Itella, uuringus osalesid 16 Euroopa riiki.

Karjalaise sõnul selgitab Soome tagasihoidlikku e-arvete protsenti osaliselt see, et Soomes ei kasutata arvete väljastamiseks e-posti infrastrutkuure.
„Soomes saadetakse e-posti teel vaid 2% arvetest“, nentis Karjalainen.

Paberarve ei sure

Soome on teistest naabritest maas ka elektroonilisi arveid kasutavate eratarbijate osakaalu poolest. Eelmisel aastal soovis 50% Soome tarbijatest saada oma arveid kindlasti paberil ning internetipanka tuleva arve pani sealsetest tarbijatest esikohale vaid 35%.

Riikidevahelised erinevused tulevad internetipankade kasutamise võrdluses teravalt esile – nii Balti riikides kui Inglismaal on märgata tuntavat e-arvete eelistamise kasvu. Kogu Euroopa lõikes säilitavad aga paberarved endiselt oma juhtpositsiooni.

„Tarbijakäitumises ei ole ühte kindlalt reeglit ja ettevõtetel tuleb oma klientide jaoks leida just neile sobivad lahendused,“ nentis Karjalainen.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad