Soomlased eelistavad paberarveid

Soomlased eelistavad jätkuvalt paberarveid ning elektrooniliste arvete kasutajate hulk on põhjanaabrite juures tunduvalt madalam kui teistes Euroopa riikides, kirjutab Kauppalehti.

Näiteks briti tarbijatest eelistab elektroonilisi arveid pea 90%, Eestis 82%, Taanis 68% ja Saksamaal 60%. Soomes on see number vaid 44%.

Sama tendents annab tunda ka ettevõtete puhul. Eesti, Lätis, Leedus ja Taanis aktsepteerivad pea kõik firmad elektroonilisi arveid. Soomes võtavad elektroonilisi arveid vastu pooled ettevõtetest.

„Balti arenevad turud on selles valdkonnas teinud tuntava hüppe. Näiteks Taani valitsus tegi 2005. aastal otsuse, et võtab vastu ainult elektroonilisi arveid. See on oluliselt mõjutanud Taani turgude arengut. Brittide puhul on elektrooniliste arvete võidukäiku omalt poolt tugevasti mõjutanud seal väga levinud teenuse sisseostmise tava,“ ütles Itella Information arendusjuht Petri Karjalainen.

Uuringu elektrooniliste arvete kasutamise kohta viis läbi Itella, uuringus osalesid 16 Euroopa riiki.

Karjalaise sõnul selgitab Soome tagasihoidlikku e-arvete protsenti osaliselt see, et Soomes ei kasutata arvete väljastamiseks e-posti infrastrutkuure.
„Soomes saadetakse e-posti teel vaid 2% arvetest“, nentis Karjalainen.

Paberarve ei sure

Soome on teistest naabritest maas ka elektroonilisi arveid kasutavate eratarbijate osakaalu poolest. Eelmisel aastal soovis 50% Soome tarbijatest saada oma arveid kindlasti paberil ning internetipanka tuleva arve pani sealsetest tarbijatest esikohale vaid 35%.

Riikidevahelised erinevused tulevad internetipankade kasutamise võrdluses teravalt esile – nii Balti riikides kui Inglismaal on märgata tuntavat e-arvete eelistamise kasvu. Kogu Euroopa lõikes säilitavad aga paberarved endiselt oma juhtpositsiooni.

„Tarbijakäitumises ei ole ühte kindlalt reeglit ja ettevõtetel tuleb oma klientide jaoks leida just neile sobivad lahendused,“ nentis Karjalainen.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad