LAWIN ühines Baltikumi suurimaks advokaadibürooks

Pan-Balti advokaadibüroode keti LAWIN liikmesbürood ühinesid, moodustades piirkonna suurima advokaadibüroo. Rohkem kui 130 advokaadiga suurbüroo Eesti kontoril LAWIN Lepik & Luhaäär täitus tänavu 20. tegutsemisaasta.

“Nii väikesel turul kui seda on seitsme miljoni elanikuga Baltikum on erakordne leida niivõrd põhjalikku ühe teenusepakkuja juurde koondunud ekspertteavet ja kogemusi,” ütles LAWIN-i juhatuse esimees Filip Klavins rääkides ühinemisest. 

Klavins viitas, et rahvusvahelised advokaadibüroosid hindavad väljaanded Chambers Global, Legal 500 ja IFLR 1000 on tunnistanud LAWIN-i ainukesena Baltikumis äriõiguse ja M&A valdkonna turuliidriks kõigis kolmes riigis.

Ühinenud grupi Tallinna, Riia ja Vilniuse büroode strateegilised otsused tehakse keskselt juhatuse tasandil ning iga õigusvaldkonnapõhiselt spetsialiseerunud töögruppi juhib üks partner, kes vastutab oma valdkonna arendamise eest kogu Baltikumis.

Taust

LAWIN asutati 2004. aastal kolme advokaadibüroo poolt, kelleks olid Lepik & Luhaäär (Eesti), Klavins & Slaidins (Läti) ja Lideika, Petrauskas, Valiunas ir partneriai (Leedu).

Lisainfot saab vaadata aadressil www.lawin.com.

LAWIN-i viimase aasta jooksul nõustatud olulisemad tehingud:
 
·        Baltikumi suurima külmutatud toidu tootja AS Premia Foods nõustamine aktsiate esmasel avalikul pakkumisel NASDAQ OMX Tallinna börsil mais 2010,

·        Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) nõustamine Lätis Parex Panga restruktureerimisel;

·        Osalemine Leedu seni olulisimas energiaprojektis, nõustades Leedu Vabariigi Valitsust, Lietuvos Energija AB-d (Leedu suurim energiaettevõte ning ainuke elektrijaotusvõrgu operaator Leedus) ning Visagino Atomine Elektrine UAB-d (uue tuumaelektrijaama projekti ettevõte);

·        Molekulaarbioloogiliste toodete tootja Fermentas International nõustamine Thermo Fisher Scientific omandamisel. Tehingu väärtuseks oli 260 miljonit dollarit, mis tegi sellest viimaste aastate suurima omandamistehingu Baltikumis.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad