Erakorraline töölepingu ülesütlemine

Küsimus: Kui meil on sõlmitud tähtajaline tööleping töötajaga, kes ei oma õiget kvalifikatsiooni, aga sooviks selle töölepingu erakorraliselt üles öelda, kuna saame tööle võtta kvalifikatsiooninõuetele vastava töötaja, siis kas seda töölepingut saab erakorraliselt üles öelda? Kui jah, siis mis alusel? Kas kaasnevad kompensatsioonid, etteteatamistähtajad?

Vastus: Siin tuleb kõigepealt vaadata, kas vastav kvalifikatsiooninõue eksisteeris juba õiget kvalifikatsiooni mitteomava töötaja töölevõtmisel ja kas töötajale oli see teada ning kas tööandja on nõudnud töötajalt kvalifikatsiooni omandamist või on tööandja leidnud hiljem, et antud ametikohal töötamiseks oleks vajalik teatud kvalifikatsioon. Kui töötajale oli kvalifikatsiooninõue teada ja tööandja nõudis temalt vastava kvalifikatsiooni omandamist, kuid töötaja ei suutnud seda omandada, siis võiks kõne alla tulla töölepingu ülesütlemine töövõime vähenemise tõttu (s.t. töötaja ei ole pikka aega toime tulnud tööülesannete täitmisega ebapiisava tööoskuse tõttu).

Sellisel juhul tuleks töötajat reeglina eelnevalt hoiatada ning enne lepingu ülesütlemist võimalusel pakkuda teist tööd. Kui kvalifikatsiooninõue eksisteeris töölevõtmisel, kuid tööandja võttis kvalifikatsiooni mitteomava töötaja sellele vaatamata tööle või kui vajadus teatud kvalifikatsiooni omamisele tekkis hiljem, siis võiks kõne alla tulla töölepingu ülesütlemine koondamise tõttu.

Siinkohal aga tuleks silmas pidada, et tähtajalise lepingu ülesütlemisel koondamise tõttu peab tööandja lisaks koondamishüvitisele maksma töötajale hüvitist ulatuses, mis vastab töötasule, mida töötajal oleks olnud õigus saada lepingu tähtaja saabumiseni.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastuas küsimusele advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad