Töötaja kaasamine ettevõtte omanike ringi läheb lihtsamaks

Täna Riigikogus teise lugemise läbinud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu vabastab töötaja osalusoptsioonid erisoodustusest.

Eelnõud tutvustanud rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul reformitakse eelnõuga töötajale antavate osalusoptsioonide maksustamise korda.

„Tegu on põhimõttelise muudatusega, mis soodustab ettevõttele oluliste töötajate motiveerimist, tehes neist tulevikus ettevõtte omanikud,“ selgitas Rõivas.

Kui siiani maksustati kõiki osalusoptsioone väljastamise hetkel erisoodustusena, siis 1. jaanuarist on üle kolme aasta hoitavad optsioonid erisoodustusest vabastatud ning maksta tuleb üksnes optsiooni aluseks oleva osaluse müügilt teenitud kasumilt tulumaksu. Kuni osalust ei müüda, ei teki ka maksukohustust.

Rõivase hinnangul on teema eriti aktuaalne kiiresti arenevate ettevõtete puhul ning aitab talentidel liikuda palgatöötajatest omanike sekka.

Eelnõu reguleerib ka FIE’de ettevõtlusega seotud vara maksuvaba üleandmist ettevõtlustegevuse jätkajale. Komisjoni esimehe sõnul on tegemist praktikas tõusetunud probleemi lahendamisega ning parandab oluliselt näiteks FIE’dena tegutsevate talunike võimalusi.

Kõnealune eelnõu ühendab Vabariigi Valitsuse algatatud ning Eestimaa Rahvaliidu ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud eelnõud, mis FIE’de teema osas kattusid.

Eelnõu võetakse seadusena vastu 20. oktoobril.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad