Täiendav tulumaks langes tänavu kordades

Tänavu ulatus juurdemakstava tulumaksu summa ligi 150 miljoni kroonini, millega oleme tagasi 2007. aasta tasemel. Võrreldes eelmise aastaga on täiendav tulumaks langenud kordades.

Maksuameti andmeil oli sel aastal 7500 inimesel kohustus tasuda 1. oktoobriks täiendavat tulumaksu kokku veidi alla 150 miljoni krooni, mis teeb keskmiseks juurdemaksmisele  kuuluvaks summaks 20 000 krooni.

Suurim tulumaksu summa, mis tuleb 1. oktoobril tasuda, on üle poole miljoni krooni. Võrreldes eelmise aastaga on täiendav juurdemakstav tulumaks langenud kordades (vt tabelit allpool).

Maksuameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde ütles, et põhjus, miks on langenud juurdemääramisele kuuluv summa, on mitmeid.

"Esiteks majandusliku surutise tulemus, nt 2008. aastal deklareeris väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu alla 6000 isiku summas 1,4 miljardit, kahjumit aga 4860 isikut 293 miljonit. 2009. aastal oli kasu deklareerijaid üle 3800 isiku summas 257 miljonit ja kahju deklareerijaid üle 3600 isiku summas 198 miljonit," selgitas ta.

"Kui 2009. aastal sai keegi kasu väärtpaberite võõrandmisest, siis tekkis tal õigus eelmiste aastate kahjumit katta ja seetõttu vähenes ka tema maksustatav kasum," lisas Udde.

Tema sõnul koosnevad isikute tuludeklaratsioonide andmed paljudest asjadest ja tulem on oluline. "Deklareerida tuleb kõik tulud, samas saab kasutada erinevaid soodustusi nt eluasemelaenu intressid, koolituskulud, pensionisambad, annetused jne," rääkis Udde.

"Mitte kuidagi ei saa füüsilise isiku tuludeklaratsioonist välja kiskuda ühte tükki, näiteks väärtpabereid ja seda siis eraldi vaadata," lisas ta.

Udde märkis, et näiteks 2009. aasta  eest esitati vähem deklaratsioone kui 2008. aasta eest.

Täiendava tulumaksu tagastamine aastate lõikes:
aasta           tagastamisele  juurdemääramisele
2009           1,75 miljardit     249 miljonit 
2008           2,6 miljardit       588 miljonit
2007          1,76 miljardit      738 miljonit
2006          1,5 miljardit        752 miljonit

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Katre Pilvinski, Raivo Sormunen

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad