Kas katseajal saab tingimusi muuta?

Mida teha katseaja tingimustega siis, kui töötaja katseajal olles vabaneb ettevõttes mõni teine ametikoht, kus nii ettevõte kui ka töötaja ise tahaks ennast tulevikus näha?

Küsimus: Töötaja tööle võtmisel teatud ametikohale on kohaldatud katseaeg kestusega 4 kuud. 1 kuu möödumisel vabanes üks töökoht sama ettevõtte teises osakonnas, hoopis teises valdkonnas. Millised on tööandja võimalused? Kas tööandja saaks lisada koos uue ametikirjeldusega ka uued tingimused katseaja läbimise kohta? Mida peaks tööandja tegema, tahtes anda töötajale võimaluse proovimiseks, aga samas tahaks end ka kindlustada juhuks, kui töötaja hakkama ei saa?

Vastus: Päris uut neljakuulist katseaega enam kohaldada ei saa ehk sama tööandja juures uute tööülesannete andmisel ei hakka katseaeg otsast peale kulgema.

Antud juhul tuleks teha olemasolevas töölepingus muudatus ametikoha nimetuse ja töö sisu ja muude muutuvate tingimuste osas (nt. tööaeg või töötasu) ning katseaeg kulgeb edasi kuni selle lõppemiseni, s.t. ülejäänud kolm kuud katseajast mööduvad uuel ametikohal. Kui uue ametikohaga kaasnevad uued nõudmised oskustele ja isikuomadustele, siis neid tuleb töötajale tutvustada (nt. uues ametikirjelduses) ning katseaja ülejäänud osa käigus hinnatakse töötaja vastavust uue ametikoha nõuetele.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad