Kas kooli pooleli jätva töötaja saab vallandada?

Kas töötaja ja tööandja võivad kokku leppida, et õpingute lõpetamine on tööl püsimise tingimus?

Küsimus: tööandja ja töötaja sõlmivad töölepingu tähtajatult tingimusel, et töötaja jätkab õpinguid (ei katkesta) ja omandab keskhariduse 4 aasta jooksul. St kui töötaja katkestab õpingud on see aluseks töölepingu lõpetamisel. Millises dokumendis selles küsimuses võib kokku leppida? Töölepingus, ametijuhendis, eraldi kokkulepe?

Vastus: otseselt sellist kokkulepet sõlmida ei saa, sest õpingute katkestamine ei ole seaduse kohaselt töölepingu ülesütlemise aluseks. Küll aga võib ametijuhendis ette näha, et vastaval töökohal töötavalt töötajalt nõutakse keskhariduse olemasolu või selle omandamist teatud tähtajaks.

Kui töötaja ametijuhendis ette nähtud tähtaja jooksul keskharidust ei omanda ja õpingud katkestab, siis võib kõne alla tulla töölepingu ülesütlemine põhjusel, et töötaja ei tule ebapiisava tööoskuse tõttu tööülesannetega toime ehk ta pole omandanud nõutavat kvalifikatsiooni.

Antud alusel töölepingu ülesütlemine eeldab ka töötaja eelnevat hoiatamist, samuti enne ülesütlemist teise töö pakkumist. Samas näeb seadus ette, et viidatud põhjusel võib töölepingu üles öelda, kui töötaja ei ole toime tulnud tööülesannetega pikka aega.

Seadus ei sätesta samas, kui pikk periood see "pikk aeg" on ning antud juhul ilmselt ei saagi see periood väga pikk olla, sest koheselt, kui töötaja õpingud katkestab, ei vasta ta ka enam töökohale esitavatele nõuetele.

Äripäeva Käsiraamatute Foorumis vastas Advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad