Euronõuete rikkujatele pisitrahvid

Kolme kuuga määras Tarbijakaitseamet euro- ja kroonihindade kuvamises eksinud 182 ettevõtetele 122 000 krooni trahve. Suurim määratud trahvisumma on täna 5000 krooni.

Septembri Tarbijakaitseameti kontrollimiste põhjal täidab 72% ettevõtetest hindade kahes vääringus avaldamise nõuet.

Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste kommenteeris: “Tarbijakaitseamet peab taunimisväärseks mõningate ettevõtjate hoiakuid, milles seatakse kahtluse alla tarbijate õigused  näha kauba kroonihinna kõrval ka hinda eurodes (õige vahetuskursiga). Igasugune kõrvalekalle õigest vahetuskursist on kohustusliku regulatsiooni eiramine. Õigus otsustada selle üle,  kas eurohind ning selle korrektne esitus on talle vajalik,  on siiski vaid tarbijal“.

Tänaseks on Tarbijakaitseamet kontrollinud kahes vääringus hindade esitamise nõuete täitmist kolme kuu jooksul. Kui esimesel kuul on rikkumiste protsent 47, siis peale pea kolme kuud on rikkumiste arv vähenenud ja jääb 28% juurde. Seega võib rääkida olukorra järk-järgulisest paranemisest.

Kogu perioodi jooksul on amet kontrollinud ca 2653 ettevõtet. Kõige suuremaks probleemiks rikkumiste osas on  ümardamisreeglitest mitte kinni pidamine. Teisel kohal on eurohindade kas osaline või täielik puudumine ja kolmandal vale kursi kasutamine.

Hindade kahes vääringus avaldamise nõue tuleneb Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kehtestatud määrusest. Kroonihindade kõrval tuleb eurohindadu avaldada järgmise aasta juulini.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad