Ühe-päeva-firmad kütuseturul jahivad kiiret raha

MTA ja Õliühingu liikmete esindajad ning teised kütuseturul tegutsejad otsisid eilsel ümarlaual võimalusi, kuidas efektiivsemalt toetada ausat konkurentsi Eesti kütusevaldkonnas.

“Iga päev aina lisanduv hulk kütusega kärmelt rikastuda lootvaid ühe-päeva-firmasid diskrediteerib kogu valdkonna mainet, kahandab riigi tulusid ja pärsib kütuseturul tegutsevate ausate ettevõtete konkurentsi. Seepärast on väga oluline just turuosaliste enda käitumine, sest nende tegevuse kaudu korrastubki turg ja see annab aluse loota ausat konkurentsi. Kohtumise üks eesmärk oli saada turuosalistelt sisendeid seaduslike regulatsioonide parendamiseks,” ütles Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe.

Maksupettuste kahju oli MTA andmetel tänavu esimesel poolaastal hinnanguliselt 360 miljonit krooni ja aasta lõpuks võib see ületada juba 700 miljonit.
Üks lahendus olukorra normaliseerimiseks on ka tegevuslubade süsteemi muutmine senisest formaalsest teatamisest garanteeritud loamenetluseni.

“Täna ei juhtu nendega siiski midagi, kellele MTA on tagatise määra kehtestanud, aga nad ei vaevugi seda ära maksma. Meie arvates on üks kindlamaid viise siiski see, kui käibemaksu kogutaks otse aktsiisiladudes. Võimalusi niisuguseks lahenduseks tasub uurida teistelt riikidelt. Õliühingu jaoks on oluline ka uue vedelkütuse seaduse muutmise seaduseelnõu, mis jõustudes annab maksuhaldurile veel ühe täiendava võimaluse turgu korrastada,” ütles Eesti Õliühingu juht Toomas Saks.

Igal kütuse ostjal on juba praegu võimalik elektrooniliseltkontrollida ka tehingupartneri registreeringu andmeid Majandustegevuse registris (MTR). Täiendavalt soovitab maksuhaldur pöörata tähelepanu kütuse hinnale. Isikud, kes müüvad kütust, millelt riigimaksud on maksmata, saavad kütust müüa tunduvalt odavamalt kui teevad seda maksud tasunud kütuse müüjad. Samuti saavad isikud küsida müüjatelt tõendit käibemaksu tagatise tasumise või tasumiskohustuse puudumise kohta. Neid tõendeid hakkas maksuhaldur välja andma septembris.

 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad