Septembri lõpuks laekus maksutulu 47 miljardit krooni

Septembri lõpuks oli maksu- ja tolliameti andmetel riigieelarvesse maksutulusid laekunud 47 miljardit krooni, mis on 76,1 protsenti planeeritust. Septembris laekus sellest 5,3 miljardit krooni, mis on võrreldes rahandusministeeriumi suveprognoosiga ootuspärane.

Eelmise aasta septembri lõpuks oli tasutud eelarvesse 46,5 miljardit krooni ehk 73,3 protsenti planeeritud maksutulust, teatas rahandusministeerium.

Sotsiaalmaksu on septembri lõpuks tasutud 19,9 miljardit krooni, mis on 73,9 protsenti eelarves kavandatust. Septembris laekus sellest 2 miljardit krooni ehk 0,2 protsenti vähem kui 2009. aastal. Oluline vähenemine võrreldes augusti laekumisega tuleneb tavapärasest sesoonsusest, kuid neljandas kvartalis ei ole välistatud ka hõive vähenemisega kaasnev mõju sotsiaalmaksu laekumisele.

Füüsilise isiku tulumaksu laekus üheksa kuuga 1,8 miljardit krooni, mis on 55,4 protsenti eelarves kavandatust. Septembri laekumiseks kujunes 320,5 miljonit krooni ehk 15,4 protsenti rohkem kui möödunud aastal. Lisaks hõive arengule mõjutab füüsilise isiku tulumaksu laekumist 2009. aasta tuludelt juurdemääratud tulumaks, mis on ligi 340 miljonit krooni väiksem kui eelmisel aastal ning kajastub suures osas oktoobri laekumistes. Kohalikele omavalitsustele laekus septembris füüsilise isiku tulumaksu 684,0 miljonit krooni ehk 7,1 protsenti vähem kui eelmisel aastal.

Juriidilise isiku tulumaksu tasuti üheksa kuuga 2,3 miljardit krooni, mis on 95,3 protsenti riigieelarves planeeritust. Septembris laekus sellest 150,7 miljonit krooni, sealhulgas jaotatud kasumilt 107 miljonit ning erisoodustustelt 26,9 miljonit krooni. Võrreldes 2009. aastaga vähenes septembrikuu laekumine 30,4 protsendi võrra.

Käibemaksu on aasta algusest alates laekunud 14,6 miljardit krooni, mis moodustab 76,9 protsenti eelarves kavandatust. Septembris laekus käibemaksu 1,8 miljardit krooni, mis on 21,5 protsenti rohkem kui 2009. aastal. Samas on tugev kasv osalt põhinev tavapärasest väiksematel käibemaksutagastustel ning seetõttu on järgmisel kuul oodata selle võrra madalamat laekumist.

Alkoholiaktsiisi on septembri lõpu seisuga eelarvesse laekunud 1,9 miljardit krooni ehk 83,2 protsenti eelarvest oodatust. Septembris laekus sellest 219,3 miljonit krooni. Võrreldes 2009. aastaga on üheksa kuuga aktsiisi laekunud 4,6 protsenti rohkem. Deklareeritud õlle kogused ületasid tuntavalt eelmise aasta taset, samas kange alkoholi kogused jäid veidi madalamaks.

Tubakaaktsiisi on üheksa kuuga tasutud 1,3 miljardit krooni ning eelarvest on täidetud 73,4 protsenti. Septembris laekus sellest 183,3 miljonit krooni ning esmakordselt selle aasta jooksul ületab laekumine 2009. aasta taset. See viitab aktsiisitõusule eelnevalt soetatud varude ammendumisele, kuid samas on suurenenud ka deklareeritud sigarettide kogused võrreldes 2009. aasta sama perioodiga.

Kütuseaktsiisi on septembri lõpu seisuga laekunud 4,2 miljardit krooni ja eelarvest on täidetud 86,6 protsenti. Septembris laekus sellest 478,9 miljonit krooni. Võrreldes eelmise aastaga on kütuseaktsiisi septembri lõpuks laekunud 17,1 protsenti rohkem. 2009. aasta augustiga võrreldes suurenesid nii diislikütuse, bensiini kui eriotstarbelise diislikütuse deklareeritud kogused.

Ettemaksukonto muutus suurendas septembris laekunud maksusummasid 141,6 miljoni krooni võrra. Ettemaksukonto muutus näitab maksete tegemise ja nende tekkinud maksukohustuste katteks kasutamise vahet. Konto positiivne muutus viitab, et septembris tehti uusi ettemakseid rohkem kui varasemaid ettemakseid ära kasutati.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad