Kuidas arvestada keskmist kalendripäeva tasu

Küsimus: Töötaja lahkub töölt 29. septembril. Puhkusekompensatsiooni arvutamisel tekkis küsimus: keskmise kalendripäevatasu arvutamisel võtakse arvesse 6 kuu s.o.märts-august teenitud töötasu. Aga aprilli töötasu sisaldab ka ületunnitöö tasu summeerimisperioodi jaanuar-aprill eest. Kuidas ületunnitasu läheb keskmise arvutamisel arvesse, kas proportsionaalselt võetud osa märtsi ja aprilli eest või jääb kogu ületundide (jaanuar-aprill) eest saadud tasu aprilli ja on täies ulatuses viimase kuue kuu keskmise arvestuse sees?

Vastus: Vastavalt valitsuse 11.06.2009 määruse nr 91 prg 4 lõikele 1 arvutatakse ja makstakse puhkusetasu (samuti kasutamata põhipuhkuse rahaline hüvitis) töötaja keskmise kalendripäevatasu alusel. Keskmise kalendripäevatasu arvutamiseks liidetakse arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud töötasud ja jagatakse sama ajavahemiku kalendripäevade arvuga. Kalendripäevade hulka ei arvata rahvuspüha ega riigipühi.

Seega antud juhul, mil küsimuseks on aprillis kassaliselt väljamakstud, kuid jaanuar kuni aprill teenitud ületunnitasu, tuleb keskmise arvutamisel arvesse võtta ainult nõutava kuuekuulise perioodi sees teenitud osa sellest, so märtsi ja aprilli ületunnitasu. Tööandja valikul võib alati rakendada töövõtjale soodsamat varianti.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele audiitorbüroo BDO Eesti AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad