Kuidas arvestada keskmist kalendripäeva tasu

Küsimus: Töötaja lahkub töölt 29. septembril. Puhkusekompensatsiooni arvutamisel tekkis küsimus: keskmise kalendripäevatasu arvutamisel võtakse arvesse 6 kuu s.o.märts-august teenitud töötasu. Aga aprilli töötasu sisaldab ka ületunnitöö tasu summeerimisperioodi jaanuar-aprill eest. Kuidas ületunnitasu läheb keskmise arvutamisel arvesse, kas proportsionaalselt võetud osa märtsi ja aprilli eest või jääb kogu ületundide (jaanuar-aprill) eest saadud tasu aprilli ja on täies ulatuses viimase kuue kuu keskmise arvestuse sees?

Vastus: Vastavalt valitsuse 11.06.2009 määruse nr 91 prg 4 lõikele 1 arvutatakse ja makstakse puhkusetasu (samuti kasutamata põhipuhkuse rahaline hüvitis) töötaja keskmise kalendripäevatasu alusel. Keskmise kalendripäevatasu arvutamiseks liidetakse arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud töötasud ja jagatakse sama ajavahemiku kalendripäevade arvuga. Kalendripäevade hulka ei arvata rahvuspüha ega riigipühi.

Seega antud juhul, mil küsimuseks on aprillis kassaliselt väljamakstud, kuid jaanuar kuni aprill teenitud ületunnitasu, tuleb keskmise arvutamisel arvesse võtta ainult nõutava kuuekuulise perioodi sees teenitud osa sellest, so märtsi ja aprilli ületunnitasu. Tööandja valikul võib alati rakendada töövõtjale soodsamat varianti.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele audiitorbüroo BDO Eesti AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad