Kuidas arvestada keskmist kalendripäeva tasu

Küsimus: Töötaja lahkub töölt 29. septembril. Puhkusekompensatsiooni arvutamisel tekkis küsimus: keskmise kalendripäevatasu arvutamisel võtakse arvesse 6 kuu s.o.märts-august teenitud töötasu. Aga aprilli töötasu sisaldab ka ületunnitöö tasu summeerimisperioodi jaanuar-aprill eest. Kuidas ületunnitasu läheb keskmise arvutamisel arvesse, kas proportsionaalselt võetud osa märtsi ja aprilli eest või jääb kogu ületundide (jaanuar-aprill) eest saadud tasu aprilli ja on täies ulatuses viimase kuue kuu keskmise arvestuse sees?

Vastus: Vastavalt valitsuse 11.06.2009 määruse nr 91 prg 4 lõikele 1 arvutatakse ja makstakse puhkusetasu (samuti kasutamata põhipuhkuse rahaline hüvitis) töötaja keskmise kalendripäevatasu alusel. Keskmise kalendripäevatasu arvutamiseks liidetakse arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud töötasud ja jagatakse sama ajavahemiku kalendripäevade arvuga. Kalendripäevade hulka ei arvata rahvuspüha ega riigipühi.

Seega antud juhul, mil küsimuseks on aprillis kassaliselt väljamakstud, kuid jaanuar kuni aprill teenitud ületunnitasu, tuleb keskmise arvutamisel arvesse võtta ainult nõutava kuuekuulise perioodi sees teenitud osa sellest, so märtsi ja aprilli ületunnitasu. Tööandja valikul võib alati rakendada töövõtjale soodsamat varianti.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele audiitorbüroo BDO Eesti AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad