Kuidas arvestada keskmist kalendripäeva tasu

Küsimus: Töötaja lahkub töölt 29. septembril. Puhkusekompensatsiooni arvutamisel tekkis küsimus: keskmise kalendripäevatasu arvutamisel võtakse arvesse 6 kuu s.o.märts-august teenitud töötasu. Aga aprilli töötasu sisaldab ka ületunnitöö tasu summeerimisperioodi jaanuar-aprill eest. Kuidas ületunnitasu läheb keskmise arvutamisel arvesse, kas proportsionaalselt võetud osa märtsi ja aprilli eest või jääb kogu ületundide (jaanuar-aprill) eest saadud tasu aprilli ja on täies ulatuses viimase kuue kuu keskmise arvestuse sees?

Vastus: Vastavalt valitsuse 11.06.2009 määruse nr 91 prg 4 lõikele 1 arvutatakse ja makstakse puhkusetasu (samuti kasutamata põhipuhkuse rahaline hüvitis) töötaja keskmise kalendripäevatasu alusel. Keskmise kalendripäevatasu arvutamiseks liidetakse arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud töötasud ja jagatakse sama ajavahemiku kalendripäevade arvuga. Kalendripäevade hulka ei arvata rahvuspüha ega riigipühi.

Seega antud juhul, mil küsimuseks on aprillis kassaliselt väljamakstud, kuid jaanuar kuni aprill teenitud ületunnitasu, tuleb keskmise arvutamisel arvesse võtta ainult nõutava kuuekuulise perioodi sees teenitud osa sellest, so märtsi ja aprilli ületunnitasu. Tööandja valikul võib alati rakendada töövõtjale soodsamat varianti.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele audiitorbüroo BDO Eesti AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

STORA ENSO PACKAGING AS otsib RAAMATUPIDAJAT ja VANEMRAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

13. november 2018

Uudised

Tööriistad