„Mündid panka!"

Alates tänasest, 1. oktoobrist saavad eraisikud panna Eesti mündid tasuta pangakontole. Kuigi münte saab ka hiljem ära vahetada, soovitab Pangaliit külastada pangakontorit enne detsembrit.

Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm ütles, et soovitav on mündid panka tuua oktoobris- novembris, sest detsembris on pangakontorites oodata rohkem külastajaid.

„Eraisikud saavad pangakontorites alates 1. detsembrist oma kroone  teenustasuta ja keskkursiga eurodeks vahetada, samuti müüakse euromüntide stardikomplekte,“ ütles Talihärm ja lisas, et kui juba müntide panka viimiseks läheb, võiks kaasa võtta ka kodus hoiustatavad kroonid, et sularaha sama pangaskäiguga pangakontole panna.

Kroonimüntide vahetuse võimalus säilib ka peale kampaaniat „Mündid panka“; kommertspangad teevad seda 2011. aasta suveni kõikides sularaha teenust pakkuvates kontorites ja pärast seda piiratud kontorivõrguga, Eesti Pangas saab aga kroone vahetada tähtajatult.

Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve ütles, et Eesti metallraha, kroone ja sente, on ringluses kokku ligi 456 miljonit tükki, kogusummas ligi 155 miljonit krooni.  

„Koguseliselt on seda ligi 1000 tonni ning kui jagada see maht Eesti elanike arvuga, siis on ühel inimesel keskmiselt 340 münti, 115 krooni väärtuses. Teiste eurole üleläinud riikide kogemus näitab, et kokku on kogutud veidi üle poole müntidest ning Eestis tuuakse kampaania käigus eeldatavasti tagasi just suuremate nominaalidega mündid,“ rääkis Roosve.

Münte saab alates 7. oktoobrist annetada Teeme Ära – Minu Eesti abil ka Toidupangale. Toidupank jagab muidu hävitamisele minevat toitu puudustkannatavatele inimestele. Otsi kauplustest heategevuslikke kogumiskaste!

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad