Õpilased veebi igapäevaste rahaasjade ajamist õppima!

Finantsinspektsioon avas 13–20-aastastele rahateemade selgitamiseks  mõeldud veebilehe http://kool.minuraha.ee, kirjutab finantsinspektsiooni tarbijahariduse spetsialist Heli Lehtsaar Õpetajate Lehes.

Tänapäeval puutuvad lapsed rahamaailmaga kokku järjest varasemas eas. Oma pangakaardi ning õiguse seda kasutada (tõsi, vanema seatud limiitide piires) võib laps saada juba 6–7-aastaselt. Nii ei käi esimese koolipäevaga enam kaasas mitte ainult aabits ja kimp gladioole, vaid ka pangakaart – võimalus oma rahaasju pisitasa ise korraldama hakata.

Vajadus noorte finantsteadmiste suurendamise järele on ilmselge, sest kui 15-aastane suudab aruka majandamise põhitõed selgeks saada, ei ole ta ehk 25-aastaselt kiirlaenukontorite lõa otsas või ei äga hiiglasliku eluasemelaenu koorma all. Majandusõpetajale tuleb nii õppematerjalide kui ka õpitava atraktiivsemaks muutmisel appi äsja avatud kool.minuraha.ee.

Rahast noorte keeles

Lugeda saab rahaasjade põhitõdedest noortele arusaadavas võtmes – miks on kasulik rahaasju planeerida, kuidas eelarvet teha, kuidas pangas asju ajada ning mismoodi oma raha kasvama panna. Eraldi teemad on noore elus ette tulevad sündmused ning see, kuidas neil puhkudel rahaasju korraldada: olgu siis tegemist õppimaminekuga, reisile sõitmisega, suveks tööle minekuga või vanematekodust välja kolimise ja iseseisva elu alustamisega.
Ning ega need rahaasjad nii surmtõsised alati olema peagi: et meelt lahutada ja oma teadmised proovile panna, saab mängida interaktiivseid rahateemalisi mänge.

Oma rubriik on olemas  õpetajatele – sinna on kogutud erinevat materjali ning ülesandeid, mida saab õppetöös kasutada. Samas on just õpetajate rubriik nagu Tallinna linn, mis ei saa kunagi valmis – kui leiate, et teil on väärt rahateemalisi õppematerjale, mida võiks ka teistega jagada, saatke need palun aadressil tarbija@fi.ee.

Noorte rahaveebist leiab ka noorte endi tehtut: möödunud aastal kuulutas finantsinspektsioon koos haridus- ja teadusministeeriumiga välja õpilaskonkursi „Mina ja raha”, kuhu saabus noorte tehtud rahateemalisi videoklippe üle saja. Valik neist klippidest on ka kool.minuraha.ee lehel üleval.

Õpetajate Leht

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad