Kuidas saab tööandja oma sotsiaalmaksu koormust vähendada?

Alates 1. juulist 2010 jõustunud sotsiaalmaksuseaduse muudatused vähendavad teatud juhtudel tööandjate sotsiaalmaksukoormust.

Üldreeglina peab tööandja tasuma töötajale makstud kuutöötasult sotsiaalmaksu vähemalt 1436 krooni (tulenevalt sotsiaalmaksu kuumäärast, mis praegu on võrdne palga alammääraga ehk 4350 krooni). Seda ka juhul, kui töötaja tegelik kuutöötasu on alla 4350 krooni. Selle nn miinimumkohustuse reegli juures on teatud erandid, mis võimaldavad tööandjal maksta eeltoodud summast vähem sotsiaalmaksu. 1. juulist jõustunud muudatustega lisandus muu hulgas kaks uut võimalust.

Esiteks, tööandjal on õigus tasuda sotsiaalmaksu vastavalt töötaja tegelikule töötasule kuni 12 kuu jooksul tööle asumisest siis, kui töötaja oli enne tööle asumist 12 kuu jooksul tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 6 alusel töötuna arvel vähemalt 6 kuud. Seega, kui sellise töötaja töötasu on alla 4350 krooni, maksab tööandja sotsiaalmaksu vastavalt tegelikule töötasule.

Teiseks on loodud võimalus arvestada sotsiaalmaksu miinimumkohustust mitmel töökohal töötavate isikute puhul summeeritult. Sel juhul peab töötaja maksuvaba tulu arvestav tööandja maksma sotsiaalmaksu vähemalt summalt, mis oleks ka teise tööandja poolt samale isikule makstud töötasu arvestades kokku võrdne vähemalt kuumääraga. Näiteks kui esimene tööandja maksab töötajale töötasuna 2500 ja teine tööandja 2000 krooni, saab esimene maksta sotsiaalmaksu tegelikult makstavalt töötasult (2500 krooni) ega pea maksma täiendavat sotsiaalmaksu kuumäära (4350 krooni) järgi.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Toomas Taube

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

Uudised

Tööriistad