Kuidas saab tööandja oma sotsiaalmaksu koormust vähendada?

Alates 1. juulist 2010 jõustunud sotsiaalmaksuseaduse muudatused vähendavad teatud juhtudel tööandjate sotsiaalmaksukoormust.

Üldreeglina peab tööandja tasuma töötajale makstud kuutöötasult sotsiaalmaksu vähemalt 1436 krooni (tulenevalt sotsiaalmaksu kuumäärast, mis praegu on võrdne palga alammääraga ehk 4350 krooni). Seda ka juhul, kui töötaja tegelik kuutöötasu on alla 4350 krooni. Selle nn miinimumkohustuse reegli juures on teatud erandid, mis võimaldavad tööandjal maksta eeltoodud summast vähem sotsiaalmaksu. 1. juulist jõustunud muudatustega lisandus muu hulgas kaks uut võimalust.

Esiteks, tööandjal on õigus tasuda sotsiaalmaksu vastavalt töötaja tegelikule töötasule kuni 12 kuu jooksul tööle asumisest siis, kui töötaja oli enne tööle asumist 12 kuu jooksul tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 6 alusel töötuna arvel vähemalt 6 kuud. Seega, kui sellise töötaja töötasu on alla 4350 krooni, maksab tööandja sotsiaalmaksu vastavalt tegelikule töötasule.

Teiseks on loodud võimalus arvestada sotsiaalmaksu miinimumkohustust mitmel töökohal töötavate isikute puhul summeeritult. Sel juhul peab töötaja maksuvaba tulu arvestav tööandja maksma sotsiaalmaksu vähemalt summalt, mis oleks ka teise tööandja poolt samale isikule makstud töötasu arvestades kokku võrdne vähemalt kuumääraga. Näiteks kui esimene tööandja maksab töötajale töötasuna 2500 ja teine tööandja 2000 krooni, saab esimene maksta sotsiaalmaksu tegelikult makstavalt töötasult (2500 krooni) ega pea maksma täiendavat sotsiaalmaksu kuumäära (4350 krooni) järgi.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Toomas Taube

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad