Vahendustasu sisendkäibemaks

Küsimus: Notariaalses käsunduslepingus on punkt: "Pooled lepivad kokku, et käsundi täitmise eest tasub Ostja Vahendajale tasu, mille suuruseks on xxxx krooni (nimetatud summa sisaldab käibemaksu)". Küsimus: Kas selle alusel võib km tagasi arvestada või peab nõudma Vahendajalt arvet?

Vastus: Käibemaksuseaduse § 31 lõige 1 seab teiselt maksukohustuslaselt kauba soetamise või teenuse saamise korral sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimuseks KMS §-s 37 sätestatud nõuete kohase arve olemasolu.

Käibemaksuseaduse mõttes võib arveks lugeda igasuguse dokumendi, mis neile nõuetele vastab. Oluline on dokumendi sisu, mitte pealkiri. Kui lepingus on kõik vajalikud rekvisiidid (KMS § 37 lg 7) olemas, ei ole eraldi arve koostamine vajalik. Küsimuses toodud infost võib järeldada, et antud lepingus ei ole toodud näiteks tehingu maksustatavat väärtust ega sellelt arvestatud käibemaksusummat.

Seetõttu ei pruugi see leping sisendkäibemaksu mahaarvamist tõendavaks dokumendiks sobida.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele KPMG Baltics AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad