Vahendustasu sisendkäibemaks

Küsimus: Notariaalses käsunduslepingus on punkt: "Pooled lepivad kokku, et käsundi täitmise eest tasub Ostja Vahendajale tasu, mille suuruseks on xxxx krooni (nimetatud summa sisaldab käibemaksu)". Küsimus: Kas selle alusel võib km tagasi arvestada või peab nõudma Vahendajalt arvet?

Vastus: Käibemaksuseaduse § 31 lõige 1 seab teiselt maksukohustuslaselt kauba soetamise või teenuse saamise korral sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimuseks KMS §-s 37 sätestatud nõuete kohase arve olemasolu.

Käibemaksuseaduse mõttes võib arveks lugeda igasuguse dokumendi, mis neile nõuetele vastab. Oluline on dokumendi sisu, mitte pealkiri. Kui lepingus on kõik vajalikud rekvisiidid (KMS § 37 lg 7) olemas, ei ole eraldi arve koostamine vajalik. Küsimuses toodud infost võib järeldada, et antud lepingus ei ole toodud näiteks tehingu maksustatavat väärtust ega sellelt arvestatud käibemaksusummat.

Seetõttu ei pruugi see leping sisendkäibemaksu mahaarvamist tõendavaks dokumendiks sobida.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele KPMG Baltics AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

31. august 2018

Uudised

Tööriistad