Vahendustasu sisendkäibemaks

Küsimus: Notariaalses käsunduslepingus on punkt: "Pooled lepivad kokku, et käsundi täitmise eest tasub Ostja Vahendajale tasu, mille suuruseks on xxxx krooni (nimetatud summa sisaldab käibemaksu)". Küsimus: Kas selle alusel võib km tagasi arvestada või peab nõudma Vahendajalt arvet?

Vastus: Käibemaksuseaduse § 31 lõige 1 seab teiselt maksukohustuslaselt kauba soetamise või teenuse saamise korral sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimuseks KMS §-s 37 sätestatud nõuete kohase arve olemasolu.

Käibemaksuseaduse mõttes võib arveks lugeda igasuguse dokumendi, mis neile nõuetele vastab. Oluline on dokumendi sisu, mitte pealkiri. Kui lepingus on kõik vajalikud rekvisiidid (KMS § 37 lg 7) olemas, ei ole eraldi arve koostamine vajalik. Küsimuses toodud infost võib järeldada, et antud lepingus ei ole toodud näiteks tehingu maksustatavat väärtust ega sellelt arvestatud käibemaksusummat.

Seetõttu ei pruugi see leping sisendkäibemaksu mahaarvamist tõendavaks dokumendiks sobida.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele KPMG Baltics AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad