Töötaja sooduslaen: nõudmine ületab pakkumist

Töötajate huvi võtta tööandjalt soodustingimustel laenu on suurem kui tööandjate osakaal, kes seda võimalust pakuvad, selgus raamatupidaja.ee-s ja Äripäeva portaalis läbi viidud küsitlustest.

Oma tööandjalt võtaks pangalaenust odavama intressiga laenu hea meelega 37% küsitlusele vastanutest. Samas selgus, et vaid 15% küsitluses osalenutest töötab ettevõttes, mis töötajatele soodustingimustel laenu võtmise võimalust pakuvad.

Kui audiitorbüroo Rödl & Partner Audit OÜ vandeaudiitor Mart Nõmperi sõnul kahanes laenubuumiaastatel sooduslaenu andvate ettevõtete arv varasemaga võrreldes kordades, võib tema sõnul prognoosida, et nüüd, mil pangast laenu saamine on keeruliseks muutunud mitte ainult ettevõtete, vaid ka eraisikute jaoks, muutub töötajalaen taas aktuaalseks. 

„Eelmise aasta majandusaasta aruannetes seda otseselt silma veel ei torganud, aga ma julgen arvata, et 2010. aasta aruannetes on pilt juba teine. Nõudlus sellise võimaluse järele on töötajatel kindlasti jälle olemas,“ kinnitas audiitor.

Riigikogu rahanduskomisjon asub ülejärgmisel nädalal arutama tulumaksuseaduse muudatust,  millega soovitakse muuta töötaja sooduslaenu intressi arvutamise seni  kehtivat põhimõtet ja viia see vastavusse turuolukorraga. Muudatus tooks kaasa töötaja sooduslaenu intressi tõusu.

Tulumaksuseaduse töötaja sooduslaenu puudutava punkti mõte on riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul lihtne – töötajale laenamise kaudu ei tehta seda ülemäära palju soodsamalt kui muidu oleks võimalik pangast laenu saada, ehk siis ei peideta odava laenu sisse mingeid muid hüvesid.

Maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis on seisukohal, et tööandjalt laenu saamine võiks siiski olla soodsam kui pangas käimine.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad