Ajakiri RP alustab eurorubriigiga

Taas on ilmunud ajakirja Raamatupidamise Praktik uus number, kus alustab eurole üleminekut valgustav rubriik.

RP septembrinumbris kirjutab HansaWorld Estonia ASi teenindusjuht Anneli Reisson sellest, mida tuleks eurole ülemineku tõttu teha raamatupidaja töös kasutatavate HansaWorld ja Microsoft Dynamics NAV kasutajatel.

Ellen Tohvri ja Ave Seppik Assets RMP OÜst selgitavad aruandvate isikutega seotud raamatupidamisarvestust. Teema esimeses osas on vaatluse all lähetused - kuidas on seotud lähetus ja töö tegemise koht? Keda võib lähetada? Millised on lähetustega seotud õigused ning kuidas arvestada ja maksustada tehtud kulusid.

AS Deloitte Audit Eesti vandeaudiitor Monika Peetson kirjutab sellest, kuidas saab raamatupidaja ettevõtte väärtust kasvatada.

Kadri-Ann Nõmper Rödl & Partner OÜst annab ülevaate väikeettevõtete finantsaruandluses puhuvatest uutest tuultest. Nimelt on Eesti otustamas, kas lubada IFRS-i ja RTJ-ide kõrval paralleelkäibele uus, väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele mõeldud raamatupidamisstandard IFRS for SMEs.

Rahandusministeeriumi tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna peaspetsialist Sirje Pulk kirjutab kavandatavatest muudatuset käibemaksuseaduses, milles on plaans laiendada kassapõhise käibemaksuarvestuse korda ning kehtestada riigisisene pöördmaks metallijäätmetele ja teatud juhtudel kinnisasjade võõrandamisele.

Tööandjate maksukoorem muutub kergemaks. Sellist sõnumit kannab advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN advokaadi ja maksunõuniku Maret Hallikma kirjatükk sellest, et sotsiaalmaksuseadus annab nüüdsest võimaluse tööandja sotsiaalmaksu miinimumkohustust summeeritult arvestada, mis muudab maksureeglid osalise tööajaga vähem tasustatud tööde tegemisel leebemaks.

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna hoiatab, et hooletus võib kaasa tuua maksukohustuse. Sageli on kohtuvaidlustes vaatluse all olnud küsimus, kas õrhiühingu juhatuse liige on täitnud hoolsuskohustust või siis mitte. Samal ajal pole aga hoolsuse mõistet üheski seaduses lähemalt selgitatud, nii et kohtud on selle mõiste ise sisuga täitnud.

Samuti võtab Kärsna vaatluse alla õigusaktide muudatused uues rubriigis, mis just lugejate seaduste ja määruste muudatustega kurssi viimiseks uuest hooajast ilmuma hakkab.

Omanimelise tööõigusnõustamise büroo juhata Heli Raidve ning sotsiaal-humanitaarinstituudi õigusteaduse eriala üliõpilane Kristine Kuusik valgustavad tööandjale palju peavalu tekitavat õppepuhkuste teemat.

Seekordse RP persooniks on värvikas ning jõuline majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske, kes võib küll olla külmalt kalkuleeriv ja terase mõistusega, kuid näitab oma pehmemat poolt ja sooja naeratust temagi, kui jutuks tulevad potipõllundus või toredad inimesed tema ümber.

Ajakirja RP ja raamatupidaja.ee toimetus soovivad oma lugejatelegi selget pead ja vahedat mõtlemist ning et alati oleks meie ümber ilusaid ja häid inimesi!

Ilusat sügist!

Ajakirja RP saab tellida SIIN.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad