Rõivas: müügimaks kaob 2012 algusest

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas täna jätkata müügi- ja paadimaksu kaotava eelnõu menetlemist ning kaotada mõlemad maksud 1. jaanuarist 2012.

„Tallinna linnavolikogu kehtestatud müügimaks tekitab paratamatult hinnatõusu kogu Eestis. See on ebaõiglane ja ebamõistlik maks ning pean jätkuvalt õigeks selle kaotamist,“ ütles komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Lisaks hinnatõusule tõi Rõivas müügimaksu negatiivse mõjuna välja suure lisakoormuse kaupmeestele.

Komisjon otsustas eelnõu jõustada aasta planeeritust hiljem, et vältida vaidlusi ja võidujooksu Tallinna linnajuhtidega.

„Loomulikult ei saa me heaks kiita ka Tallinna plaani lükata linnaeelarve puudujääk teiste omavalitsuste elanike kanda,“ ütles rahanduskomisjoni esimees.

Rõivas rõhutas, et müügimaksu kehtimine veel ühe aasta ei lahenda Tallinna linnaeelarve kriisi vaid üksnes pikendab seda. Selleks, et linna rahaasjad korda saada, tuleks komisjoni esimehe sõnul läheneda sisuliselt nii eelarve tulu- kui kulupoolele.

Tallinna Linnavolikogu võttis 9. septembril ehk üle kolme kuu tavapärasest varem vastu 2011. aasta linnaeelarve, mis näeb ette müügimaksu laekumise 250 miljonit krooni ulatuses ehk ligikaudu 1000 krooni iga Tallinna töölkäija ja pensionäri kohta.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad