Augustis naasid tööturule pooled arveloleku lõpetanud töötutest

Augustis oli poolte töötuna arveloleku lõpetamiste põhjuseks tööleminek. Töötukassa hinnangul on tööturule naasnute hulk aga suurem, sest inimesed ei teavita töötukassat töö leidmisest.

Augustis langes registreeritud töötute arv töötukassa andmetele mõnevõrra vähem kui eelnevatel kuudel. Võrreldes registreeritud töötute arvu kõrgpunktiga selle aasta märtsis on registreeritud töötute arv langenud ligi veerandi võrra. Kuu lõpus oli registreeritud töötuid 72 143 ehk 11,1% 16aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.

Augustis registreerus 6 800 uut töötut ja arvelolek lõpetati 10 837 töötul ning seega nii uute töötute kui arveloleku lõpetamiste arv olid veidi suuremad juuli näitajatest. Poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks augustis oli tööleminek.

"Toetudes eelnevatel kuudel tehtud võrdlustele töötukassa andmetega töötuskindlustusmakse laekumise kohta võib väita, et tegelik ametlikult hõivesse liikujate osakaal on kõrgem, sest kõik inimesed ei teata töötukassale, et nad on leidnud uue töökoha," märkis töötukassa avalike suhete juht Erko Vanatalu.

Võrreldes eelnevate kuudega oli oluliselt rohkem inimesi, kelle töötuna arvelolek lõppes õppima asumise tõttu - augustis kokku 625 juhul.

Augusti jooksul oli töötuna arvel kokku 80 847 inimest ning kuu lõpus oli registreeritud töötute arv 72 143. Võrreldes märtsi lõpu seisuga, mil registreeritud töötute arv oli oma kõrgeimal tasemel,  on registreeritud töötute arv langenud 22 944 inimese ehk ligi veerandi võrra. Samas oli registreeritud töötute arvu langus augustis mõnevõrra madalam kui eelnevatel kuudel. Registreeritud töötute arv moodustas augusti lõpus 16aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 11,1%. Kõrgeim oli registreeritud töötus endisel Ida-Virumaal (17,3%) ja madalaim Jõgevamaal (6,3%).

Varasema töökogemusega registreeritud töötute osakaal kõigist registreeritut töötutest oli augusti lõpus 83%.  Kõige suurem osa (24%) eelnevalt töötanud registreeritut töötutest oli endiselt oskus- ja käsitöölisi, kelle hulka kuuluvad reeglina ka ehitustöölised. Samas on nende osakaal üle viimaste kuude sammhaaval vähenenud. Suhteliselt suur osa oli ka lihttöölisi (19%) ning teenindus- ja müügitöötajaid (18%).

Augusti jooksul lisandus kokku 3 499 uut töötukassa poolt vahendatavat tööpakkumist ehk uute töökohtade arv oli sarnases mahus juuliga. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 5 799. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtadest oli oskus- ja käsitöölistele (27%), teenindus- ja müügitöötajatele (18%) ning seadme- ja masinaoperaatoritele (18%).

Tööalasel koolitusel osales augustis 796 ja tööotsingu koolitusel 612 töötut, tööpraktikal ja tööharjutusel osales vastavalt 583 ja 254 töötut. Karjäärinõustamist sai 1107 inimest ning ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 50 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 72 uut töökohta. Palgatoetusega rakendus augustis tööle 982 inimest. Kokku oli augustis palgatoetusega töötamas 6 321 inimest.

Töötukassa maksis augustis töötuskindlustushüvitist 22 267 inimesele ehk 28% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 4 590 krooni (293 eurot) ning hüvitise maksmiseks kulus 92,1 miljonit krooni (5,9 miljonit eurot).  Ligikaudu 1 000 krooni (64 eurot) suurust töötutoetust sai augustis 13 440 inimest ehk 17% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa augustis 452 inimesele. Keskmine augustis määratud hüvitis oli 17 196 krooni (1099 eurot) ja hüvitise kulu oli 8,9 miljonit krooni (571 tuhat eurot).

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa augustis 426 inimesele. Keskmine hüvitis oli 24 966 krooni (1 596 eurot) ning hüvitise maksmiseks kulus töötukassal augustis ligi 16,8 miljonit krooni (1,1 mln eurot).

 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad