Juhtimisparadigmad vajavad põhjalikku uuendamist

John Hagel III ja John Seely Brown kirjutavad HBR? blogis, et Alice Imedemaal raamatust tuttaval Ärtu Emandal oli ainult osaliselt õigus kui ta ütles, et paigal seismiseks peab kogu jõuga jooksma, kirjutab portaal juhtimine.ee.

Nimelt on USA firmade varade tootlus (ROA) langenud ca 25% võrreldes 1965 aasta tasemega. Töötempo on kasvanud meeletult, tööjõu tootlikkus ka, aga ROA langeb.

Autorite järeldus on ühene - meie juhtimispraktikad ja organisatsioonide struktuurid on ajast ja arust. Toetudes oma uuringutele kinnitavad nad, et kui me radikaalseid muudatusi ei tee, siis oleme vältimatu hävingu teel - USA firmade varade tootlikkus jõuab, seniste trendide jätkumise korral, aastaks 2020 nulli.

Kui uskuda, et turg paneb kõik paika võiks ju küsida, et miks firmad siis pole veel lahendust leidnud?

Autorid ise pakuvad välja kuus põhjust miks see nii on. Kaks põnevamat nendest on:

* Dilberti paradoks ehk juhtide retoorika ja praktika diametraalne erinevus. Kõik juhid nimetavad üheks oma peamiseks prioriteediks talentide arendamist, samal ajal kui nende tegevuses väljendub see parimal juhul talentide värbamise ja kinni hoidmisega. Talentide arendamine piirdub parimal juhul koolitusprogrammide kinnitamisega ning ei sisalda strateegia, töökeskkonna ja -protsesside arendamist selliselt, et see ka talente arendaks.
   
* Kire puudumine - toetudes taaskord oma uuringule toovad nad välja, et keskmises USA firmas on ettevõttega rahulolevate töötajate osakaal umbes viiendik nende koguarvust ja mitte üheski tööstusharus ei ole see kõrgem kui 25%.

Kokkuvõtvalt - töö on andekate inimeste jaoks juba ammu midagi enamat kui pelgalt raha teenimise võimalus. Kui sa aga tänases teadmiste põhises majanduses ei suuda oma inimesi sütitada, siis kuidas sa arvad, et nad väärtust loovad?

Loe ka HBR blogi

www.juhtimine.ee

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Juhtimine .ee

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad