Eesti reastab firmad vastutustundlikkuse järgi

Täna käivitus vastutustundliku ettevõtluse indeksi projekt, mida koostavad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, EBSi Eetikakeskus ja Äripäev.

"See on vajalik konkurss nii ettevõtetele kui Eesti ühiskonnale laiemalt. Ettevõtlus ei ole kunagi üksnes kasumi teenimine, vaid omab alati suurt sotsiaalset mõju, mõju keskkonnale jne," ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. "Ettevõtjate jaoks on oluline näha numbrite taga oma tegevuse laiemat pilti. Kutsun ettevõtteid selles projektis osalema," lisas ta.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi eesmärk on aidata ettevõtetel hinnata oma tegevuse ühiskondlikku, keskkondlikku ja majanduslikku mõju ning vastavaid arenguvõimalusi. Indeksi küsimustiku täitnute tulemused avaldatakse Äripäeva TOPis pingereana. Küsimustik jääb ettevõtetele täitmiseks avatuks 28. septembrini, osalemine on tasuta.

Indeksis piisavalt punkte kogunud ettevõtete avalikule tunnustamisele aitab sel aastal esmakordselt kaasa ametlik kvaliteedimärgis, mida vastutustundlikud ettevõtted järgneva aasta jooksul kommunikatsioonis kasutada võivad.

Pingerida võimaldab indeksi eestvedajate sõnul huvirühmadel muuhulgas selgitada, kas ja kuidas on ettevõtete vastutustundlikkus seotud majandusliku eduga.

Rahvusvahelistes koostööprojektides on vastutustundlikkus partnerettevõtete valikul oluliseks kriteeriumiks. Eesti liitumine OECDga 2011. aasta alguses muudab ettevõtete vastutustundlikkuse temaatika meie ettevõtete jaoks üha enam aktuaalseks.

Ettevõtlustegevusega kaasnevad mõjud ümbritsevale. Tänavu kolmandat korda läbiviidav vastutustundliku ettevõtluse indeks on mõeldud oma tegevuse ja selle mõjude kaardistamiseks nii suurtele kui väikeettevõtetele üle Eesti.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi läbiviimist korraldavad Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, EBS ja Äripäev. Indeksi metodoloogia on valminud koostöös ekspertkomisjoniga, kuhu kuuluvad nii ettevõtete, ülikooli kui ka mittetulundusühenduste esindajad.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad