Eesti reastab firmad vastutustundlikkuse järgi

Täna käivitus vastutustundliku ettevõtluse indeksi projekt, mida koostavad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, EBSi Eetikakeskus ja Äripäev.

"See on vajalik konkurss nii ettevõtetele kui Eesti ühiskonnale laiemalt. Ettevõtlus ei ole kunagi üksnes kasumi teenimine, vaid omab alati suurt sotsiaalset mõju, mõju keskkonnale jne," ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. "Ettevõtjate jaoks on oluline näha numbrite taga oma tegevuse laiemat pilti. Kutsun ettevõtteid selles projektis osalema," lisas ta.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi eesmärk on aidata ettevõtetel hinnata oma tegevuse ühiskondlikku, keskkondlikku ja majanduslikku mõju ning vastavaid arenguvõimalusi. Indeksi küsimustiku täitnute tulemused avaldatakse Äripäeva TOPis pingereana. Küsimustik jääb ettevõtetele täitmiseks avatuks 28. septembrini, osalemine on tasuta.

Indeksis piisavalt punkte kogunud ettevõtete avalikule tunnustamisele aitab sel aastal esmakordselt kaasa ametlik kvaliteedimärgis, mida vastutustundlikud ettevõtted järgneva aasta jooksul kommunikatsioonis kasutada võivad.

Pingerida võimaldab indeksi eestvedajate sõnul huvirühmadel muuhulgas selgitada, kas ja kuidas on ettevõtete vastutustundlikkus seotud majandusliku eduga.

Rahvusvahelistes koostööprojektides on vastutustundlikkus partnerettevõtete valikul oluliseks kriteeriumiks. Eesti liitumine OECDga 2011. aasta alguses muudab ettevõtete vastutustundlikkuse temaatika meie ettevõtete jaoks üha enam aktuaalseks.

Ettevõtlustegevusega kaasnevad mõjud ümbritsevale. Tänavu kolmandat korda läbiviidav vastutustundliku ettevõtluse indeks on mõeldud oma tegevuse ja selle mõjude kaardistamiseks nii suurtele kui väikeettevõtetele üle Eesti.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi läbiviimist korraldavad Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, EBS ja Äripäev. Indeksi metodoloogia on valminud koostöös ekspertkomisjoniga, kuhu kuuluvad nii ettevõtete, ülikooli kui ka mittetulundusühenduste esindajad.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad