Too lemmikloomad kontorisse!  

Maailmas on tehtud palju uuringuid, mis näitavad, et lemmikloomad vähendavad omanike stressi. Michigani ülikooli teadlased aga uurisid, et kuidas lemmikloomad mõjuvad kontoris, vahendab portaal juhtimine.ee.

Uurimisgruppi Christopher Honts juhtimisel huvitas, et kas lemmikloomade kontorisse lubamine suurendab inimeste võimekust koostööd teha. Selle välja selgitamiseks tegid nad rea katseid - esimese katse jaoks pandi kokku 12 gruppi ja paluti neil teha 15 sekundilised reklaamid välja mõeldud toodetele. Osades gruppide juurde lubati ka lemmikloomi kaasa võtta, teistesse mitte. 

Grupi iga liige pidi ideid esitama, aga kasutusele võetavad ideed valis grupp välja konsensuse alusel. Konsensusele jõudmine on keskmise kontori "koostöises" õhkkonnas paras pähkel. Seekord oli tulemus, et lemmikloomadega grupid hindasid oma grupi õhkkonda usalduslikumaks, selle liikmeid rohkem koostöövalmiks, suhteid lähedasemaks ja ühtekuuluvustunnet suuremaks.

Teine eksperiment oli veel põnevam - sinna kaasati 13 gruppi ning neil paluti mängida mängu "Vangide dilemma". Osalejad peavad seal lahendama olukordi, kus parima tulemuse saavutamiseks tuleb teha koostööd ja üksikhuvidest loobuda. Mängu eripäraks on, et ühe osapoole kasude maksimeerimine tooks kõige rohkem kahju sellele mängijale, kes tegutseb altruistlikult. Tõeline koostöö test! Ka siin saavutasid koeraga grupid paremaid tulemusi.

Eestis on OKIA bloginud, et neil on kontoris küülik, aga kas kellelgi on kuskil veel mingeid loomi? Millised on kogemused?

Kommentaar

Toomas Tamsar

Võimalik, et see nii on. Selles loos on minu meelest palju enam kui küsimus, kas koer muudab inimeste koostööd produktiivsemaks:

1.Vanadest kontorireeglitest loobumine võib olla väga positiivne töökeskkonnale. On see siis koer või fikseeritud tööajad või jäik dress code vmt.

2.Koera kaasatoomise lubamine näitab paindlikkust. See on üks töökoha omadus, mida üha enam lähema 10 aastaga hindama asutakse.

3.Töö ja eraelu tasakaalustamine on tähtis. Mida edasi, seda enam tegelikult on küsimus mitte nende tasakaalustamises, vaid selles, et need ongi läbipõimunud. Pole mitte töö vs elu, vaid töö on osa elust ja muu elu käib tööga segamini kaasas. 

4.Juhtimiskonverentsil räägime ka ROWE-st (results only work environment). Ka selle juhtimislahenduse keskmes on arusaam, et oluline on tulemus ja mitte formaalsed reeglid.

Aga muidugi saab koeraga tööle tulla ikka ainult siis, kui kellelgi teisel inimesel kontoris selle vastu midagi pole.

www.juhtimine.ee

 
 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Juhtimine .ee

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad