Raamatupidajajate lemmikud augustis: TOP 10

Vaata, millised teemad ja lood olid augustis raamatupidaja.ee lugejate huviorbiidis!

1. Kütuseturul toimuv ei ole aus ega õiglane konkurents
Kütuseturg vajab selgemat reguleerimist ja maksuhalduri arvates on olukorra normaliseerimise üks lahendus eelkõige tegevuslubade süsteemi muutmine senisest nn formaalsest teatamisest garanteeritud loamenetluseni, et tagada kindlustunne teiste turul osalejate suhtes, kirjutas maksu-ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe vastuseks advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partners vandeadvokaat Priit Lätti arvamusloole, milles Lätt heidab maksuametile ette jesuiitlikku karistuskampaaniat kütusekäitlejatele tagatissummade määramisel.

2. „Aga mida äriregister võib sellest arvata?“
Advokaadibüroo Tamme & Otsmann advokaat Ergo Blumfeldt lahkab probleeme äriregistri kannetega, mis võivad ilmneda keerulisemate korporatiivsete toimingute puhul – kus on e-äriregistri pädevuse raamid?

3. „ Vabandame! Teie kontol ei ole piisavalt vabu vahendeid!“
Looduse poolt pakutavad intressid on ökoloogilise ületarbimise tõttu inimeste poolt ära kulutatud ning SMS-laenu loodus erinevalt finantsasutustest ei paku. Kui maailm jätkab business as usual kursil, ütleb loodus meile peagi: „Vabandame. Teie kontol ei ole piisavalt vabu vahendeid,“ nendib Martin Eek.

4. Kas uus korteriomanik vastutab eelmise omaniku võlgade eest?
Äripäeva käsiraamatute nõuanderubriigis soovitab advokaadibüroo Varul Vilgerts Smaliukas vandeadvokaat Karl Haavasalu enne korteriomandi ostmist uurida, kas seda müüval isikul on korteriühistu ees võlgnevusi, et vältida halbu üllatusi.

5. Kelle kasu on masu ajal kasseti tasu?
„Tühja kasseti tasu“ süsteemi eesmärgiks on teatavas ulatuses korvata autoritele, esitajatele ja fonogrammitootjatele kahju, mida nad riigi poolt seadusega üldsuse huvides kehtestatud õiguse piirangust saavad. Eestis hetkel kehtiv „tühja kasseti tasu“ süsteem ei taga õiglast hüvitist, nendib advokaadibüroo Ruus & Vabamets advokaat Liina Jents

6. Kas töötasu tuleb lepingusse märkida ka eurodes?
Läheneva euroga liitumise valguses on personalitöötajate ette kerkinud küsimus, kas töölepingut sõlmides tuleks juba praegu töötasu lepingusse ka eurodes märkida. Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadiböroo Lepik ja Luhaäär LAWIN.

7. Euro hind
„Euro hindu ei tõsta!“ on Ausa hinnastamise leppe meediakampaania sõnum ja hüüdlause. Seda märki kandvad poed ja teeninduskohad annavad tarbijale teada, et euroraha kasutuselevõtt 1. jaanuarist 2011 ei ole põhjus hindade tõstmiseks, kirjutas Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie.

8. Käendus ja pankrot
Ilmar-Erik Aavakivi ja Kairi Tuulmägi advokaadibüroost Aivar Pilv lahkavad küsimust, kas põhivõlgniku pankrotimenetlus mõjutab käendaja vastu esitatava nõude aegumist ehk annab võlausaldajale rohkem aega?

9. Automaks: saastad – maksad
Autode maksustamise teema hõõgub Eestis tuha all juba aastaid. Aeg-ajalt lahvatab leek üles, kuid alati leidub keegi, kes selle kustutusvahendit valimata koheselt lämmatab. Omapoolse õlitilga valas tulle autoportaali Whatcar.ee toimetaja Tõnu Tramm.

10. Kuidas Ukrainast oma raha kätte saada?
Olete leidnud ostjad oma toodetele ja teenustele Ukrainast? Riigitoetus on saadud, hea kasumimarginaaliga lepingud sõlmitud ning kaubad saadetud või teenused osutatud, ehk kõik läks hästi kuni selle päevani, mil peaks laekuma tasu tehtud töö eest? Sellest, kuidas Ukraina ärimaastikul toimida, et oma välja teenitud raha kätte saada, kirjutas vandeaudiitor Vadim Dontshevski  Donoway Assurance OÜst.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad