Palju õnne! 15 aastat äriseadustikku ja äriregistrit

Täna täitus 15 aastat äriseadustiku ja äriregistri loomisest. 1. septembril 1995 jõustunud äriseadustik ja äriregister on justiitsminister Rein Langi sõnul reforminud märkimisväärselt Eesti majanduskeskkonda ning korrastanud ärimaastikku.

Justiitsminister Rein Lang rõhutas nii äriseadustiku kui ka äriregistri rolli euroopaliku ettevõtluskultuuri juurutamisel.

„Õnnitlen aastapäeva puhul nii äriseadustiku tegijaid-vedajaid kui ka äriregistri loojaid. Suuresti just tänu neile tuli Eesti majandus välja hundiseaduste ajastust ning hakkas toimima ausa turumajanduse reeglite järgi,“ ütles Lang.

Äriseadustikku asuti välja töötama 1993. aastal. Eelnõu valmistas ette töörühm, kuhu kuulusid Villu Kõve, Andres Vutt ja Priit Kama, ning seda redigeeris tsiviilseadustiku peakomisjon Paul Varuli juhtimisel.

Eelnõu menetlemist juhtisid justiitsminister Jüri Adams ja riigikogu õiguskomisjoni esimees Daimar Liiv. Nende eestvedamisel võetigi eelnõu 15. veebruaril 1995 seadusena vastu.

Lang rõhutas, et õiguskeskkond on üks tegureid, mis määrab riigi majanduse konkurentsivõime, ning seetõttu ei saa äriseadustiku ja äriregistri mõju meie majandusele kuidagi alahinnata.

„Hea meel on tõdeda, et õiguskindluse ja läbipaistvuse poolest on meie äriregister Euroopas esirinnas, ja selle arendamine jätkub,“ ütles minister. „Ettevõtjaportaal, elektroonilised kanded, äriregistri andmete vaba kättesaadavus internetis ning majandusaasta aruannete esitamine elektrooniliselt on vaid mõned näited.“

1995. aastal tähendas äriregister üksnes võimalust registreerida dokumentide vastuvõtmine, sisestada kande andmed ja trükkida need A3 formaadis registrikaardile.

Esimesed kanded tehti 14. septembril 1995, kui registrisse kanti aktsiaselts Amserv ja osaühing Eesti Raamat.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad