Lugeja hääl: tööandja ja -võtja võiksid jagada ravikindlustuse kulusid

Raamatupidaja.ee lugeja hinnangul oleks sotsiaalmaksu töövõtja õlgadele veeretamise asemel mõistlik tööandja ja töövõtja vahel jagada ära ravikindlustuse kulud.

Hetkel koosneb sotsisaalmaks kahest elemendist: riiklik pensionikindlustus 20% ja riiklik ravikindlustus on 13%.

"Sellest tulenevalt saame rääkida vaid 13% maksu jagamisest töötaja ja tööandja vahel. Riikliku pensionikindlustust ei saa enne vähendada, kui inimesed hakkavad täielikult saama pensioni uue pensioniskeemi järgi, mis on 30 - 50 aasta teema," kirjeldab raamatupidaja.ee lugeja hetke situatsiooni ning pakub analoogselt pensionisüsteemiga välja kolmesamba-süsteemi ka ravikindlustuse jaoks:

* I sammas riiklik ravikindlustus, mis oleks täielikult tööandja kanda,

* II sammas kohustuslik ravikindlustus kindlustusandja poolt

* III vabatahtlik ravikindlustus kindlustusandja poolt.

II sammas oleks 50:50 töötaja ja tööandja kanda. Vabatahtlik oleks aga täielikult töötaja kanda vastavalt tema individuaalsele riskitasemele.

"Arvan, et tööandjad võidaksid sellest ca 5% oma tööjõukuludelt. Samuti tuleks kehtestada sotsiaalmaksu ülempiir I ja II samba summadele. Arvestades, et kinnipeetavate maksete korral väheneb ka tulumaksu baas, siis töötaja jaoks ei ole netotasu summa vähenemine nii suur kui tööandja kokkuhoid," kirjutab ta ning märgib, et samuti ei tohi unustada, et riigi maksutulud sellevõrra vähenevad, kuid tööandjate kokkuhoiust peaks majanduse elavnemisest tõusma suuremat tulu muude maksude näol, mis pikemas perspektiivis oleks jätkusuutlikum.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad