Kaupmeeste Liit: eelarvega kiirustamine näitab Tallinna linna ebaeetilisust

Kaupmeeste Liit leiab, et müügimaksust laekuvate summade arvestamine Tallinna linna järgmise aasta eelarve tuludesse on järjekordne ilming Tallinna linnavalitsuse suhtumisest tarbijatesse, ettevõtjatesse ja riigi arengusse tervikuna.

Järgneb Kaupmeeste Liidu pöördumine:

Tänaseks on kohalike maksude seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis tühistaks müügimaksu, läbinud Riigikogus esimese ja suunatud teisele lugemisele. Seaduseelnõude menetlemine on avalik protsess ning sellest on teadlik ka linnavalitsus. Seega on linnavalitsuse kiirustamine eelarve vastuvõtmisega ebaeetiline ajal, mil seda mõjutavad muudatused seadusandluses on menetlemisel ja seda üsna lühiajalises perspektiivis. Vastutustundlik käitumine linnkodanike ning kaupmeeste suhtes eeldab, et sellega arvestatakse, mitte ei otsita teadlikult võimalusi neist mööda hiilida. Kõik ettekäänded eelarve varajase vastuvõtmise kohta on Kaupmeeste Liidu hinnangul vaid avalikkuse eksitamiseks.

Neli kuud enne eelarveaasta lõppu järgmise aasta eelarve kinnitamine ei viita mitte ainult kiirustamisele, vaid ka ohule, et võimalikke edasisi majandusarenguid ei ole hinnatud adekvaatselt ning lõpptulemus pole reaalne. Vastavalt linnavalitsuse enda kinnitatud Tallinna linna 2011. aasta eelarve projekti koostamise tingimustele, on ametiasutused kohustatud esitama omapoolsed eelarve projektid alles 1. septembriks. Sedavõrd enam paneb hämmastama asjaolu, et eelarve on enne seda juba koostatud, läbi analüüsitud ja esitatud volikogule kinnitamiseks.

Ilmselgest kiirustamisest annab märku seegi, et viimase neljateistkümne aasta jooksul ei ole linna eelarve kinnitatud  enne detsembri keskpaika (2003. a eelarve kinnitati 12.12.2002).

Nii Riigikogu liikmed kui ka Vabariigi valitsus on seni väljendanud oma seisukohta, et müügimaksu kehtestamine praegusel kujul ja ajahetkel on ebamõistlik. Kaupmeeste Liidu hinnangul on see olnud Tallinna linnavalitsuse poliitiline otsus, mille tegemisel pole arvestatud majanduslike mõjudega nii Tallinna elanikele kui ka Eestile tervikuna. Müügimaksu jätkuv kogumine pidurdab niigi madalseisus olevat siseturu arengut veelgi.

Müügimaksu määrus on nii Kaupmeeste Liidu kui ka mitmete teiste ettevõtlusorganisatsioonide arvates vastuolus põhiseadusega, kaubandustegevuse, kohalike maksude seadusega ja ka Euroopa Liidu aktsiisi- ning käibemaksudirektiiviga.

 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad