IMF pakub uut laenamise võimalust

Rahvusvaheline Valuutafond, mis on viimase 18 kuu jooksul aidanud riike Ungarist ja Lätist Kreekani välja, teatas eile, et avardab fondist laenusaamise võimalusi ning loob uue lihtsamate tingimustega laenutüübi.

See n-ö ettevaatusabinõuna pakutav laenamise võimalus annaks riikidele abi enne, kui kriis puhkeda on jõudnud. Abi oleks krediidiliini ehk laenu saamise võimaluse vormis, mis tähendab, et intressid ei hakkaks tiksuma enne, kui raha tegelikult on kasutatud, kirjutas Wall Street Journal.

Võimalus on mõeldud riikidele, kelle rahanduspoliitilise kursi IMF üldjoontes heaks kiidab, kuid kellel võib siiski mõnes vallas esineda olulisi nõrkusi, mis eeldavad muudatusi. Näiteks täiendavaid regulatsioone finantssüsteemi kindlustamiseks.

IMF ei avaldanud, millistele konkreetsetele riikidele uus laenutüüp võiks mõeldud olla, ega sedagi, kas mõni IMFi liikmesriik on ilmutanud taolise laenutüübi vastu huvi.

Sisuliselt loob IMF laenusaajatest omamoodi hierarhia – on n-ö A-nimekirja riigid, mille valitud kurssi IMF toetab ning mis saavad vajadusel kasutada nn paindlikku laenumehhanismi ning mis ei pea laenu saamiseks täitma mingeid IMF erinõudmisi. Sellise laenu võimalusega on liitunud kolm riiki – Poola, Mehhiko ja Kolumbia, kuid ükski pole reaalselt raha kasutanud.

B-nimekirja moodustaksid uue laenutüübi kasutajad.

Ülejäänud riigid saavad IMFist vajadusel toetust tavatingimustel – ehk siis laenuraha saamiseks tuleb läbi viia olulisi reforme. Ülemaailmse finantskriisi ajal on mitmed IMFi abi kasutanud riigid pidanud kärpima eelarveid ning muutma pensionisüsteeme.

IMF töötab veel teisegi uue laenuvõimaluse kallal, globaalse stabilisatsiooni mehhanismi kallal, kus laenu saaks võtta terve grupp riike. Eesmärk on hajutada seda negatiivset mainet, mida IMFilt laenamine tihti kaasa toob. Sellise laenuvõimaluse eestkõnelejaks on Lõuna-Korea, mis püüab sel moel lepitada IMFi ja Aasia riike, mis pole fondilt pärast Aasia kriisis maitstud mõru rohtu enam laenu võtnud.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad