Pangaliidu liikmespangad ühinesid Ausa hinnastamise leppega  

Kõik Pangaliitu kuuluvad üksteist Eesti panka liitusid ausa hinnastamise leppega, kohustudes euro kasutuselevõtmise käigus mitte tõstma põhjendamatult teenuste hindu.

Leppega liitusid Bigbank, Citadele Pank, DnB NORD Pank, Eesti Krediidipank, LHV Pank, Nordea Pank, Sampo Pank, SEB Pank, Swedbank, Tallinna Äripank ja UniCredit Pank.

„Leppega liitumine tähendab, et pangad ei kasuta eurole üleminekut pangateenuste hindade tõstmiseks. Tänavu varem on pangad korrigeerinud hinnakirju tulenevalt EL määrusest, mis kohustab, et sularahaautomaadi ristkasutustasu, ehk teenustasu teise panga automaadi kasutamise eest, peab olema klientidele mujal euroalal viibides samasugune kui koduriigis. Sama kehtib pankadevaheliste maksete puhul - euroala sisene tavamakse peab olema 1. jaanuarist 2011 samas hinnas siseriikliku maksega,“ ütles Pangaliidu juht Riho Unt.

Unt lisas, et eurole üleminekuks kulub  pankade peale kokku ligi 200 000 töötundi, arvestatav kulu kaasneb ka  uute rahalugemise masinatega ja kokku investeerivad pangad üle 200 miljoni krooni. Kokkuvõttes on ühisraha kasutuselevõtt pankade majandustulemustele suures osas neutraalse mõjuga, sest ühekordseid kulusid ning hilisemaid kaduvaid tulusid, nagu näiteks vähenevat valuutavahetuse mahtu, kompenseerivad väiksemad kulud tulevikus. 

Euro ja pangateenused

Nii pankadele kui ka klientidele muudab eurole ülemineku lihtsamaks asjaolu, et Eestis on väga levinud elektrooniliste pangakanalite kasutamine. Kaasaegseid pangateenuseid kasutavad inimesed, kes hoiavad raha arvelduskontol ning tasuvad ostude eest pangakaardiga, ei pea eurole üleminekul sisuliselt midagi tegema.

Alates 1. detsembrist kuni 30. juunini 2011 saab igas sularaha teenuseid osutavates pangakontoris kroone eurodeks vahetada tasuta ja ametliku kursiga üks euro 15,6466 krooni eest. 2011. aasta lõpuni saab samadel tingimustel kroone eurodeks vahetada piiratud kontorivõrgus ning Eesti Pank vahetab kroone eurodeks tähtajatult ja tasuta.

Alates 1. jaanuarist muutuvad kaardimaksed europõhiseks ja sularahaautomaadid hakkavad väljastama eurosid. Jaanuari kahel esimesel nädalal saab Eestis maksta nii eurodes kui ka kroonides, vahetusraha antakse võimalusel eurodes.


 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad