Käibemaksukohustuslane mitmes riigis - kuidas esitada arved?

Küsimus: Firma on registreeritud käibemaksukohuslasena mitmes ELi riigis (Eesti, Leedu, Läti, Poola). Kas kliendile, kes kasutab teenust mitmes riigis, võib esitada ühe arve või peab iga riigi kohta eraldi arve esitama?

Vastus: Üldreegli järgi maksustatakse Eesti maksukohustuslase poolt teisele Eestis registreeritud isikule osutatud teenused Eestis, v. a juhu, kui ostja välisriigi käibemaksukohustuslase number on seotud konkreetse teenuse saamisega. Sellisel juhul on ostjal kohustus esitada müüjale enda välisriigi käibemaksu number. Seega müüjana peate teie lähtuma ostja  edastatud andmetest. See tähendab, et ostja vastutab müüjale õige käibemaksukohustuslasena registreerimise numbri edastamise ning selle kaudu ka teenuse õiges riigis maksustatud eest.

Eesti käibemaksuseadus ei piira mitmes riigis kasutatud teenuste puhul ühe koondarve väljastamist, samas ei pruugi ühe arve esitamine olla aktsepteeritud teistes riikides.

Juhime tähelepanu, et mõnede teenuste puhul sõltub maksustamine teenuse olemusest, nt maksustatakse kinnisasjaga seotud teenused alati kinnisasja asukoha riigis.

Vastas KPMG Baltics OÜ

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad