Eesti.ee pakub ettevõtjatele uuenenud keskkonda

Riigiportaal eesti.ee pakub augustist Euroopa Liidu ettevõtjatele inglise keeles varasemast mahukamat ja sisukamat keskkonda.

Ettevõtlusega seotud küsimustes on inimesed portaalis eesti.ee huvi tundnud eelkõige raamatupidamise ja aruandluse ning erinõuetega seotud tegevusalade kohta.

Portaali ettevõtja osas on enam kui 150 artiklit, mis käsitlevad teemasid alates ettevõtluse alustamisest kuni lõpetamiseni. Uuenenud inglisekeelne keskkond muudab teenuste kasutamise ettevõtjate jaoks mugavamaks, sest kogu ettevõtlust puudutav info on ühest kohast kättesaadav. Lähikuudel lisanduvad ka erinevate e-teenuste inglisekeelsed tõlked.

„Eesti riigiportaali ja eriti ettevõtjaile mõeldud info tõlkimine on eriti oluline praegu, mil majanduslangus on peatunud ning Euroopa ettevõtjad otsivad jälle võimalusi Eestis äri ajada. EL kodanikud saavad juba lähitulevikus kasutada ka e-Eesti teenuseid,“ ütles eesti.ee juht Aarne Seppel.

Lisaks portaali tõlkimisele inglise keelde on riikidevahelise koostöö edendamisele suunatud veel projekt STORK (Secure identity across borders linked), mis loob tavakodanikele võimaluse kasutada teiste Euroopa riikide e-teenuseid. Praegu saavad Belgia, Portugali, Soome, Leedu, Rootsi, Venemaa ja Austria kodanikud astuda Eesti ülikoolidesse, taotleda elektroonilisel kujul elukoha tõendit ning lugeda arhiivipäringuid.

Parema koostöö edendamiseks Euroopa Liidu liikmesriikide vahel võtab Eesti tänavu vastu seaduse (Majandustegevuse seadustiku üldosa seadus), mis kohustab Eestis ettevõtetele tegevuslubasid väljastavaid registreid pakkuma e-teenuseid kõikidele Euroopa Liidu kodanikele. Registritel on uuenduste tegemiseks aega 2013. aastani.

Eesti.ee portaali on siiani külastanud ligi kolmandik Eesti elanikest ehk 416 226 inimest.

Vaata kõiki EL-i liikmesriikide inglisekeelseid portaale SIIT.  

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad