Kuidas arvestada puhkusetasu pärast lapsehoolduspuhkust

Küsimus: Töötajal lõppes lapsehoolduspuhkus. Tal on kasutamata korralise puhkuse päevi, mida ta soovib välja võtta kohe. Viimati töötas ta 2005. aastal, töötasu maksti tükitöö alusel. (Vahepeal oli tööleping peatatud). Kuidas arvestada puhkusetasu?

Vastus: Puhkusetasu arvutatakse ja makstakse töötaja keskmise kalendripäevatasu alusel, kalendripäevade hulka ei arvata rahvuspüha ja riigipühi (vt valitsuse määrus nr 91, 11.06.2009).

Kui töö tegemisest keeldumise ehk lapsehoolduspuhkusel viibimise tõttu pole töötajale enam kui 12 kuu jooksul töötasu makstud, arvutatakse keskmine töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul kehtivast töötasust, mida tuleb korrigeerida samal ajal kehtiva töötasu indeksiga. Indeksi väärtus leitakse keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul ja lapsehoolduspuhkusele jäämise kuul kehtinud töötasu alammäärade suhtena.

Indekseerida pole vaja, kui keskmise tasu arvutamise vajaduse tekke kuul:
1) on töötasu kollektiivlepingus kokku lepitud - siis kasutatakse seda, v.a kui töölepingus kokkulepitu on keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul sellest suurem;
2) kehtiv töötasu on suurem kui viimase kvartali riigi keskmine brutokuupalk. Sel juhul kasutatakse keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul kehtivat töötasu.

Keskmise kalendripäevatasu arvutamiseks jagage arvutamise vajaduse tekke kuul kehtiv töötasu (indekseeritud või indekseerimata) puhkusetasu arvutamise vajaduse tekke kuu kalendripäevadega.

Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad