Euroalal kiireim inflatsioon 2008. aastast

Eurot kasutava 16 riigi keskmine inflatsioonitempo kiirenes juulis juuni 1,4 protsendilt aasta baasil 1,7%le, mis on kõrgeim näit 2008. aasta novembrist.

Inflatsioonimäär on järjest lähemal 2%-le, mis Euroopa Keskpank on euroalal soovitavaks ülempiiriks seadnud. „Kas pank näeb põhjust muretsemiseks, sõltub sellest, milliseks hinnatakse majanduskasvu väljavaated,“ kommenteeris agentuurile Bloomberg Nomura Internationali ökonomist Laurent Bilke.

Keskpanga nõukokku kuuluv Athanasios Orphanides ütles läinud nädalal intervjuus agentuurile Reuters, et muretsemiseks pole põhjust, kuna inflatsiooni peamine mõjutaja on energia hind. Tema kolleeg Guy Quaden nentis samas, et pank peab hakkama teemale rohkem tähelepanu pöörama.

Juuniga võrreldes alanesid hinnad juulis 0,3%.

Euroala riikidest oli aasta baasil kiireim inflatsioon Kreekas, 5,5%. Iirimaal hinnad juulis hoopis langesid 1,2%. 2% piirist kõrgem inflatsioon oli euroala riikidest juulis lisaks Kreekale Luksemburgis, Küprosel, Maltal, Belgias ja Sloveenias.

Väljaspool euroala oli kõige kiirem inflatsioon Rumeenias 7,1%. Skaala teises otsas on Läti, kus hinnad juulis 0,7% alanesid.

3% piiri ületas inflatsioon euroalalt välja jäävates riikides Ungaris, Suurbritannias ja Belgias, 2% piiri ületasid ka Taani (2,1%) ja Eesti (2,8%).

Aastatagusega võrreldes kerkisid energia hinnad juulis 8,1%.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad