Teder: pöörduge müügimaksu asjus kohtusse

Õiguskantsler Indrek Teder ei alustanud Kaubandus-Tööstuskoja pöördumise peale menetlust Tallinna müügimaksu õiguspärasuse ja põhiseadusele vastavuse kontrollimiseks ja soovitab müügimaksu vaidlustamiseks kohtusse pöörduda.

26. juulil saatis Kaubandus-Tööstuskoda õiguskantslerile kirja palvega  kontrollida Tallinna Linnavolikogu 17.12.2009 määruse nr 45 „Müügimaks Tallinnas“ rakendamise õiguspärasust ja vastavust põhiseadusele. Eile teatas õiguskantsleri büroo kojale, et taotlust menetlusse ei võeta.

"Kahjuks pean Teile teatama, et õiguskantsler ei pea võimalikuks Teie pöördumise alusel menetlust alustada. Seda põhjusel, et õiguskantsler jõudis tõstatatud probleeme vaagides järeldusele, et müügimaksu puhul on maksumaksjal efektiivsem oma õigusi kaitsta individuaalse vaidluse lahendamise käigus kohtumenetluses," seisab Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raiele adresseeritud vastuses.

Kirjas märgitakse, et müügimaksu puhul tõusetub küsimus selle kooskõlast Euroopa Liidu õigusega, täpsemalt direktiivi 2006/112/EÜ, mis käsitleb ühist käibemaksusüsteemi, artikliga 401 ning kuna õiguskantsleril puudub vastavalt õiguskantsleri seadusele ja põhiseaduslikkuse järelevalve kohtumenetluse seadusele pädevus taotleda Riigikohtult seaduse kehtetuks tunnistamist põhjusel, et see on vastuolus Euroopa Liidu õigusega,  siis on müügimaksu Euroopa Liidu õigusele vastavuse kontrollimist samuti võimalik taotleda konkreetse kohtuvaidluse raames.

Analoogse sisuga vastuse said õiguskantslerilt märtsis enne müügimaksu jõustumist ka maksumaksjate liit ning kaupmeeste liit. Teder kirjutas toona, et müügimaksu määruse jõustumisel on maksumaksjal efektiivsem oma õigusi kaitsta individuaalse vaidluse lahendamise käigus kohtumenetluses.

"Õiguskindluse põhimõtte rikkumist on võimalik tõhusamalt kontrollida konkreetse üksikjuhtumi pinnalt," märkis Teder oma vastuses.

Kevadel teatas maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis ka liidu kavatsusestt müügimaks Euroopa Komisjoni kaevata ning alustada mõne Tallinna kaupleja vahendusel kohtuteed, mis viiks müügimaksu tagastamiseni.

Mai lõpus jõudis valitsuskoalitsioon aga üksmeelele selles, et müügimaks tuleb kohalike maksude seadusest kaotada alates järgmise aasta algusest.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad