Käibemaks teise riiki

Küsimus: Ettevõte osutas montaaziteenust viie kuu jooksul Hollandi käibemaksukohuslasele tehes töid Eestis, Lätis ja Leedus asuvates kauplustes. Millise käibemaksu määraga maksustada Hollandi firmale esitatav arve?

Vastus: Kui tegemist on vallasasja montaažiga, siis maksustatakse nimetatud teenus Eestis nullmääraga ning ostja rakendab pöördmaksu.

Kui tegemist on teenusega, mida teenuse osutamise riigis käsitletakse kinnisasjaga seotud teenusena, siis sellised teenused maksustatakse alati kinnisasja asukohas. Eeltoodud põhimõttest tulenevalt eksisteerib risk, et Eesti äriühing peab Lätis ja Leedus käibemaksukohustuslaseks registreerima. Mitmed riigid, sh Eesti on välisriigi ettevõtja registreerimise kohustusest vabastanud olukordades, kus teenus kuulub konkreetses riigis maksustamisele, kuid selle riigi maksukohustuslasest teenuse saaja rakendab pöördmaksu.

Teie küsimusest võib järeldada, et ostja on üksnes Hollandis käibemaksukohustuslasena registreeritud, seega teenuse saaja poolt teenuse osutamise riigis maksustamist ei toimu ning seetõttu on risk, et tulenevalt Läti ja Leedu siseriiklikust seadusest tekib Eesti äriühingul nimetatud riikides registreerimiskohustus.

Lisaks juhime tähelepanu sellele, et erinevad riigid võivad kinnisasjaga seotud teenuseid küllaltki erinevalt defineerida, seetõttu on oluline tutvuda lisaks ka Läti ja Leedu siseriikliku seadusega.

Vastas KPMG Baltics AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad