Simson: töötuid on rohkem kui valitsus räägib

Riigikogu keskfraktsiooni juht Kadri Simson ütles töötuse madalat protsenti kommenteerides, et tegelikult on töötuid rohkem kui valitsus räägib.

"Valitsus püüdnud inimestele sisendada, nagu näitaks meil tööpuudus langustendentsi. Sisemaistest infovaldajatest ainult Haigekassa on nüüd tunnistanud, et tegelikult on töötuid ikkagi rohkem kui valitsus räägib. Euroopas aga on meie tööpuuduse pilt hoopis nukram," märkis Simson.

29. juulil tõi Eurostat välja, et Eesti tegelik tööpuudus ulatub 19 protsendini ning Eesti on tööpuuduse näitajatelt ikka Euroopas esikolmikus.

Simson viitas sellel, et samuti on Eurostat juhtinud tähelepanu, et tööpuuduse kasv perioodil 2009 esimene kvartal kuni 2010 esimene kvartal on olnud Euroopa üks kiiremaid.

“Seda näitavad ka Haigekassa numbrid, et tegelik tööpuudus on pea kaks korda suurem ametlikust ja valitsuse poolt tunnistatud tööpuudusest. Kokku on praegu Eesti elanikkonnast ravikindlustamata isikuid hinnanguliselt 71 496. Ametlikult töötuna registreeritud 75 tuhandel inimesel on ravikindlustus riigi poolt. Seega on inimesi, kes ei õpi, ei tööta, pole pensionil ega oma ametlikku töötu staatust pea sama palju kui registreeritud töötuid kokku,” ütles Simson.

Eriti murettekitav on Simsoni sõnul tööpuuduse kiire kasv noorte seas.

Alla 25-aastastest on töötud koguni 40%, ehk pea iga teine Eesti noor. Mistõttu ei näe paljud noored Eestis endale tulevikku ja otsivad võimalusi välismaal kanda kinnitada.

“Reformierakond ja IRL peaksid numbritega mängimise asemel astuma reaalseid samme tööpuuduse vähendamiseks ja uute töökohtade loomiseks. Samuti vajavad inimesed, kes on pikka aega tööd otsinud reaalset tuge ametlikult registrisse jäämiseks. Keskerakond on teinud ettepaneku maapiirkondade inimeste kohustuslike sõidukulude kompenseerimiseks, sest ilma kord kuus Töötukassas käimata langevad nad sanktsioonide ohvriks. Neid inimesi ei aita vaid ilus jutt sellest, kuidas Eestil läheb aina paremini,” tõdes Simson.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad