Simson: töötuid on rohkem kui valitsus räägib

Riigikogu keskfraktsiooni juht Kadri Simson ütles töötuse madalat protsenti kommenteerides, et tegelikult on töötuid rohkem kui valitsus räägib.

"Valitsus püüdnud inimestele sisendada, nagu näitaks meil tööpuudus langustendentsi. Sisemaistest infovaldajatest ainult Haigekassa on nüüd tunnistanud, et tegelikult on töötuid ikkagi rohkem kui valitsus räägib. Euroopas aga on meie tööpuuduse pilt hoopis nukram," märkis Simson.

29. juulil tõi Eurostat välja, et Eesti tegelik tööpuudus ulatub 19 protsendini ning Eesti on tööpuuduse näitajatelt ikka Euroopas esikolmikus.

Simson viitas sellel, et samuti on Eurostat juhtinud tähelepanu, et tööpuuduse kasv perioodil 2009 esimene kvartal kuni 2010 esimene kvartal on olnud Euroopa üks kiiremaid.

“Seda näitavad ka Haigekassa numbrid, et tegelik tööpuudus on pea kaks korda suurem ametlikust ja valitsuse poolt tunnistatud tööpuudusest. Kokku on praegu Eesti elanikkonnast ravikindlustamata isikuid hinnanguliselt 71 496. Ametlikult töötuna registreeritud 75 tuhandel inimesel on ravikindlustus riigi poolt. Seega on inimesi, kes ei õpi, ei tööta, pole pensionil ega oma ametlikku töötu staatust pea sama palju kui registreeritud töötuid kokku,” ütles Simson.

Eriti murettekitav on Simsoni sõnul tööpuuduse kiire kasv noorte seas.

Alla 25-aastastest on töötud koguni 40%, ehk pea iga teine Eesti noor. Mistõttu ei näe paljud noored Eestis endale tulevikku ja otsivad võimalusi välismaal kanda kinnitada.

“Reformierakond ja IRL peaksid numbritega mängimise asemel astuma reaalseid samme tööpuuduse vähendamiseks ja uute töökohtade loomiseks. Samuti vajavad inimesed, kes on pikka aega tööd otsinud reaalset tuge ametlikult registrisse jäämiseks. Keskerakond on teinud ettepaneku maapiirkondade inimeste kohustuslike sõidukulude kompenseerimiseks, sest ilma kord kuus Töötukassas käimata langevad nad sanktsioonide ohvriks. Neid inimesi ei aita vaid ilus jutt sellest, kuidas Eestil läheb aina paremini,” tõdes Simson.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad