EL tahab kehtestada üleeuroopalised maksud

Euroopa Liit tahab muuta oma eelarve tulubaasi ning kehtestada rea üleeuroopalisi makse, millega väheneks sõltuvus praegu võlakoorma all lookas liikmesriikidelt laekuvatest summadest.

Euroopa Liidu eelarvevolinik Janusz Lewandowski ütles ajalehele Financial Times Deutschland, et komisjon esitab oma ettepanekud uute maksude kehtestamiseks juba järgmisel kuul. Praegune ELi tulude struktuur ei vasta voliniku sõnul (ELi) aluslepingute vaimule.

Edaspidi võiks suurem osa tuludest laekuda üleeuroopalistest  pankade, finantsteenuste, lennuliikluse ja heitmelubade maksudest.

ELi eelarve suurus on 140 miljardit eurot, mis moodustab ca protsendi liidu SKPst. Nn omatulude (peamiselt tollimaksudest laekuvad summad) osakaal on kahanenud 1988. aasta 89%ga võrreldes tänaseks vähem kui veerandile, kirjutas Financial Times.

Brüsseli Bruegeli mõttekoja juht Jean Pisani-Ferry ei usu siiski, et taolise muutuse elluviimine oleks praegu poliitiliselt võimalik. Esmaspäeval jõudsidki voliniku sõnadele negatiivselt reageerida juba nii Saksamaa kui Suurbritannia. Britid lubasid taolised maksuplaanid vetostada. Saksamaa rahandusministeeriumi pressiesindaja sõnul leppisid Angela Merkeli valitsuskoalitsiooni liikmed mullu kokku, et üleeuroopalise maksu kehtestamist ei toetata ning seda kokkulepet ei ole vahepeal muudetud.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad