EL tahab kehtestada üleeuroopalised maksud

Euroopa Liit tahab muuta oma eelarve tulubaasi ning kehtestada rea üleeuroopalisi makse, millega väheneks sõltuvus praegu võlakoorma all lookas liikmesriikidelt laekuvatest summadest.

Euroopa Liidu eelarvevolinik Janusz Lewandowski ütles ajalehele Financial Times Deutschland, et komisjon esitab oma ettepanekud uute maksude kehtestamiseks juba järgmisel kuul. Praegune ELi tulude struktuur ei vasta voliniku sõnul (ELi) aluslepingute vaimule.

Edaspidi võiks suurem osa tuludest laekuda üleeuroopalistest  pankade, finantsteenuste, lennuliikluse ja heitmelubade maksudest.

ELi eelarve suurus on 140 miljardit eurot, mis moodustab ca protsendi liidu SKPst. Nn omatulude (peamiselt tollimaksudest laekuvad summad) osakaal on kahanenud 1988. aasta 89%ga võrreldes tänaseks vähem kui veerandile, kirjutas Financial Times.

Brüsseli Bruegeli mõttekoja juht Jean Pisani-Ferry ei usu siiski, et taolise muutuse elluviimine oleks praegu poliitiliselt võimalik. Esmaspäeval jõudsidki voliniku sõnadele negatiivselt reageerida juba nii Saksamaa kui Suurbritannia. Britid lubasid taolised maksuplaanid vetostada. Saksamaa rahandusministeeriumi pressiesindaja sõnul leppisid Angela Merkeli valitsuskoalitsiooni liikmed mullu kokku, et üleeuroopalise maksu kehtestamist ei toetata ning seda kokkulepet ei ole vahepeal muudetud.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad