Ministrid: kaupmeestele valede eurohindade eest tarbijate boikott

Tarbijad karistavad ise oma eelistuste ja ostuotsustega ära need kaupmehed, kes eurohindu ebaausalt enda kasuks ümardavad, hoiatasid tänasel valitsuse pressikonverentsil Andrus Ansip, Jürgen Ligi ja Rein Lang.

Rahandusminister Jürgen Ligi nentis täna hindade kahes vääringus näitamisest rääkides, et kuigi suures osas on tegemist tarbijakaitse kompetentsi alla käiva teemaga, teeb see ministritele muret. Eelkõige peaks Ligi sõnul kaupmeesteni jõudma arusaamine, et hindade paralleelkuvamine pole mitte ainult kohustuslik, vaid ka vajalik.

"Eelkõige peaks karistuseks nendele ettevõtjatele, kes ebaausalt ümardavad, olema tarbijate reaktsioon," ütles peaminister Andrus Ansip.

"Kõigis edukalt eurole üle läinud riikides käivitusid varakult tarbijakaitseliikumised ja loodi avaliku arvamuse foon, et poed ja ettevõtted lihtsalt ei söanda tarbija kahjuks hindu ümardada. See on põhiline surveabinõu, mida kasutades suudeti näiteks Slovakkias hindu kontrolli all hoida ja hinnad eurole üleminekul ei tõusnud, vaid langesid," rääkis peaminister.

Justiitsminister Rein Lang rõhutas, et võrdlushinnad peavad olema väga täpsed. 

"Siin ei saa keegi omapäi rahakurssi kehtestada. Kui mõni ettevõtja kõneleb mõnes väiksemas kohas, et hindu tõstan selle tõttu, et Eesti läheb üle eurole, siis see on just see ebaeetiline käitumine. Sellele võiks lihtsalt järgneda tarbijate boikott!" leidis Lang.

Kui sellist juttu räägivad aga näiteks kolm ühel ja sama tänaval asuvat restorani, lõhnab see Langi sõnul juba kartellikokkuleppe järele ja nende kaubitsejatega tegeleb edasi prokuratuur.

"Mul on tunne, et prokuratuur hakkab selliste meeste järel uurima," hoiatas justiitsminister. "Igasugused hinna- ja kartellikokkulepped, mis tõstavad hindu selliselt, et tarbijal pole alternatiivi, on kriminaalkuritegu. Soovitan selliseid leppeid mitte teha!"

Ligi lisas, et tõsiselt võetakse ka väikseid hinnaga eksimisi.

"On kahetsusväärne, kui selline ühiskondlik muudatus saab kompromiteeritud pisipettuste tõttu," ütles Ligi ja andis lubaduse, et hinnapetturitega tegelemiseks leitakse piisavalt ressursse.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad