Poolaastaga 566 miljonit krooni deklareerimata makse

Maksu- ja Tolliamet tuvastas I poolaastal läbi viidud kontrollitegevuste tulemusel, et deklareerimata ja tasumata on jäetud makse 566 miljoni krooni ulatuses.

Kontrollitud juhtumitest 89%-l oli tegemist maksuseaduste rikkumisega. MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe kinnitusel näitab see maksuhalduri riskianalüüsi head taset.
 
73% rikkumiste hulgast moodustavad käibemaksualased rikkumised ja käibemaksupettused. Suurim probleem on ettevõtjate seas endiselt fiktiivsete arvete kasutamine.
 
I poolaastal viis maksuhaldur läbi 1224 käibemaksukohustuslasena registreerimisele eelnenud  kontrolli, millest 491 juhul lõppes see registreerimisnumbri andmata jätmisega. Peamised põhjused käibemaksukohustuslaseks registreerimata jätmisel on nn testimised, st petturid üritavad saada registrisse varifirmat, mille abil hakata toime panema käibemaksupettusi. Seetõttu on oluline taolised võimalikud juhud ära tunda ja  need tõkestada.

Veermäe sõnul on maksuhalduri jaoks selle aasta prioriteetsed kontrollimise valdkonnad kütuse-, ehitus-, vanametalli- ja metsandussektor. Olulisel kohal on ka  fiktiivsete arvete kasutamise ning ümbrikupalga maksmise ja käibemaksupettuste tõkestamine.
 
Aasta esimesel poolel tehti 2355 käibemaksukohustuslasena  registreerimisele järgnevat ettevõtluse kontrolli, millest 1810 juhul kustutati isik registrist.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad