Kuidas vormistada töötaja üleviimist teisele ametikohale

Küsimus: Töötaja, kes töötab poole töökohaga, soovib hakata tööle täistööajaga teisel ametikohal, mis vabaneb seoses eelmise töötaja lapsehooldus puhkusele minekuga. Tema töökoht (1/2 kohta) aga pärast seda koondatakse. Kuidas tuleks töölepingus töötaja üleviimine teisele töökohale vormistada ja sõnastada? Millised tagajärjed ootavad töötajat, kui teine töötaja lapsehoolduspuhkuselt ca 2 aasta pärast naaseb.

Vastus: Antud juhul on tegemist töölepingu tingimuste muutmisega poolte kokkuleppel. Muutuvad eelkõige töö sisu ja töölepingu tähtaeg, kuid ilmselt ka mitmed muud tingimused nagu palk ja tööaeg jms. Kui muudatusi on palju vaja teha, siis võib vormistada uue töölepingu versiooni, milles peab kindlasti olema viide sellele, et tegemist on eelmise töölepingu muudetud variandiga ning märge ka töötaja tööstaaži jätkumise kohta. Kui muudatusi väga palju pole, siis võib sõlmida muutmise kokkuleppe, milles viidatakse konkreetsetele muudetud tingimustele ja punktidele.

Lapsehoolduspuhkusele jääva töötaja töökohale üleviidava töötajaga tuleks sõlmida tähtajaline leping asendamiseks. Kui lapsehoolduspuhkusel olev töötaja tööle naaseb, siis see tähtajaline leping lõpeb. Kui sõlmida tähtajatu leping, siis tekib lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja töölenaasmisel ilmselt koondamisvajadus ning tööandja peab siis valima millise töötajaga ta töösuhet jätkab, kui muid vabu töökohti pakkuda pole. Kui lapsehoolduspuhkusel olev töötaja naaseb tööle enne lapse 3-aastaseks saamist, siis tuleb teda töölejäämisel eelistada.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad