Riigikogu võttis monopolide seaduse uuesti vastu

Presidendi poolt tagasi lükatud ja uuesti lugemisele saadetud monopolide seadus võeti täna vastu.

Eelnõusse viidi sisse majanduskomisjoni muudatusettepanekud ja kõrvaldati presidendi poolt osutatud vastuolud põhiseaduse ja teiste seadustega.

Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaas sõnul suurendab praegu käsil olev seaduse korrektuur kindlasti  hinnakujunduse selgust nii tarbija kui ka ettevõtja jaoks.

’’See kasvatab õiguskindlust ning aitab paremini mõista, palju üks või teine teenus siis ikka tegelikult maksab. Õiglane hind peab kujunema konkurentsiameti järelevalve ja mitte poliitiliste loosungite all ning see on ka seaduses kirjas,’’ lausus Klaas.

Seaduse uuesti vastuvõtmise poolt oli 53 ja vastu 30 Riigikogu liiget.

Seaduse eesmärk on muuta kaugkütteseadust, ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniseadust ning karistusseadustikku nii, et universaalteenust pakkuvate ja turgu valitsevate ettevõtete hinnakujunduses oleks tagatud parem tarbijate kaitse.

’’Loodame juba sügisel hakata arutama eelnõud, mis tuleneb Euroopa Liidu kolmandast energiadirektiivist ja mille sisu on gaasi põhivõrgu lahutamine gaasimüüjast. Eesti jaoks on oluline luua võimalus saamaks gaasi ka mujalt kui vaid ühelt põhiliselt tarnijalt nimega Gazprom. On arusaadav, et kui omanikud on erinevad, siis saab tekkida ka konkurents ning võimalus gaasi hinna alanemiseks tarbijale,’’ ütles Klaas.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad