Riigikogu võttis monopolide seaduse uuesti vastu

Presidendi poolt tagasi lükatud ja uuesti lugemisele saadetud monopolide seadus võeti täna vastu.

Eelnõusse viidi sisse majanduskomisjoni muudatusettepanekud ja kõrvaldati presidendi poolt osutatud vastuolud põhiseaduse ja teiste seadustega.

Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaas sõnul suurendab praegu käsil olev seaduse korrektuur kindlasti  hinnakujunduse selgust nii tarbija kui ka ettevõtja jaoks.

’’See kasvatab õiguskindlust ning aitab paremini mõista, palju üks või teine teenus siis ikka tegelikult maksab. Õiglane hind peab kujunema konkurentsiameti järelevalve ja mitte poliitiliste loosungite all ning see on ka seaduses kirjas,’’ lausus Klaas.

Seaduse uuesti vastuvõtmise poolt oli 53 ja vastu 30 Riigikogu liiget.

Seaduse eesmärk on muuta kaugkütteseadust, ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniseadust ning karistusseadustikku nii, et universaalteenust pakkuvate ja turgu valitsevate ettevõtete hinnakujunduses oleks tagatud parem tarbijate kaitse.

’’Loodame juba sügisel hakata arutama eelnõud, mis tuleneb Euroopa Liidu kolmandast energiadirektiivist ja mille sisu on gaasi põhivõrgu lahutamine gaasimüüjast. Eesti jaoks on oluline luua võimalus saamaks gaasi ka mujalt kui vaid ühelt põhiliselt tarnijalt nimega Gazprom. On arusaadav, et kui omanikud on erinevad, siis saab tekkida ka konkurents ning võimalus gaasi hinna alanemiseks tarbijale,’’ ütles Klaas.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad