MTA: poolaastaga 118 miljonit tasumata maksukrooni

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond sai maksukuritegude eeluurimisel jälile 118,3 miljonile riigile tasumata maksukroonile.

Kohtueelne uurimine viidi lõpule 222 kriminaalasjas, millest 160 juhtumit oli seotud salakaubaveo ja aktsiisikaupade ebaseadusliku käitlemisega, 42 narkokuriteoga ning 14 maksukuriteoga. Maksukuritegude eeluurimisel tuvastati 118,3 miljoni krooni ulatuses riigile tasumata makse.

Uurimisosakonna menetletud 222 kriminaalasjas tõendati 302 isiku seotus kuriteoga ja maksude tasumise tagamiseks või kuritegelikul teel saadud tulu konfiskeerimiseks on arestitud isikute vara 18,7 miljoni krooni väärtuses.

Kõige rohkem on kasvanud  salakaubaveo ja aktsiisikaupade ebaseadusliku käitlemise juhtumite arv. Põhjuseks on eelmise aasta 1. juulist kehtima hakanud kolmandatest riikidest toodava maksuvaba tubaka koguse langetamine 40 sigaretini, mistõttu  on kasvanud sigarettide üle riigi piiri toimetamisega seotud korduvväärteo juhtumid, mis kehtiva seadusandluse järgi on kriminaalkuriteod.

“Ameti kriminaalmenetluse tähelepanu keskmes on grupiviisiliselt toime pandud suure kahjuga pettused ja ühiskonna kaitsega seotud kuriteod. Nii pidasime I poolaastal kinni mitu isikute gruppi, kes olid seotud näiteks 5,4 miljoni sigareti ebaseadusliku käitlemisega, 39 kg amfetamiini ja 15,3 kg hašiši salakaubaveoga, 17 miljoni kroonise kahjuga kütusepettuse skeemiga, 3 miljonilise kahjuga vanametalli kokkuostu pettuse skeemiga ning kaluritelt kokku ostetud suures koguses kala realiseerimisega pettuse abil," rääkis uurimisosakonna juhataja Rene Kanniste

Lisaks maksu- ja tollieeskirjade rikkumiste juhtumitele tõendati I poolaastal prokuratuuri saadetud kriminaalasjades veel kuritegeliku ühenduse ja rahapesu juhtumid. Kolmes kriminaalasjas tuvastati, et riigile oli jäetud tasumata rohkem kui 20 miljonit krooni.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad