MTA selgitab: finantsvaralt saadud tulu maksustamine

Maksu-ja tolliamet vastas raamatupidaja.ee palvel lugejate küsimustele finantsvaralt saadud tulu maksustamise muudatuste kohta alates 2011. aastast.

Küsimus: Kas finantsvaralt teenitud dividendid, millelt on juba väljamaksja poolt tasutud tulumaks, lähevad samuti tulumaksu alla?

Vastus: Ei lähe. Dividendide maksustamist reguleerib tulumaksuseaduse § 18, sama paragrahvi lõike 2 kohaselt on dividend väljamakse, mida tehakse juriidilise isiku pädeva organi otsuse alusel puhaskasumist või eelmiste majandusaastate jaotamata kasumist ning mille aluseks on dividendi saaja osalus juriidilises isikus (aktsiate või osade omamine, täis- või usaldusühingu osanikuks või tulundusühistu liikmeks olemine või muud osaluse vormid vastavalt äriühingu asukohamaa seadustele).

Küsimus: Kas ka tähtajalise hoiuse intressid maksustatakse?

Vastus: Maksuvabad on sellised hoiuseintressid, mis on saadud lepinguriigi residendist krediidiasutuse või krediidiasutuse lepinguriigis asuva püsiva tegevuskoha kaudu või arvel. Samasugused tingimused kehtivad ka tähtajalise hoiuse inrtresside maksustamise kohta. Maksuvabastus ei laiene aga hoiuse intressile, mis sõltuvad väärtpaberi, hoiuse, valuuta, muu instrumendi või selle alusvara väärtusest või muutusest.

Vastas MTA maksude osakond

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad