MTA selgitab: finantsvaralt saadud tulu maksustamine

Maksu-ja tolliamet vastas raamatupidaja.ee palvel lugejate küsimustele finantsvaralt saadud tulu maksustamise muudatuste kohta alates 2011. aastast.

Küsimus: Kas finantsvaralt teenitud dividendid, millelt on juba väljamaksja poolt tasutud tulumaks, lähevad samuti tulumaksu alla?

Vastus: Ei lähe. Dividendide maksustamist reguleerib tulumaksuseaduse § 18, sama paragrahvi lõike 2 kohaselt on dividend väljamakse, mida tehakse juriidilise isiku pädeva organi otsuse alusel puhaskasumist või eelmiste majandusaastate jaotamata kasumist ning mille aluseks on dividendi saaja osalus juriidilises isikus (aktsiate või osade omamine, täis- või usaldusühingu osanikuks või tulundusühistu liikmeks olemine või muud osaluse vormid vastavalt äriühingu asukohamaa seadustele).

Küsimus: Kas ka tähtajalise hoiuse intressid maksustatakse?

Vastus: Maksuvabad on sellised hoiuseintressid, mis on saadud lepinguriigi residendist krediidiasutuse või krediidiasutuse lepinguriigis asuva püsiva tegevuskoha kaudu või arvel. Samasugused tingimused kehtivad ka tähtajalise hoiuse inrtresside maksustamise kohta. Maksuvabastus ei laiene aga hoiuse intressile, mis sõltuvad väärtpaberi, hoiuse, valuuta, muu instrumendi või selle alusvara väärtusest või muutusest.

Vastas MTA maksude osakond

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad