1. augustist hakkas kehtima uus riikliku statistika seadus

Eilsest hakkas kehtima uus riikliku statistika seadus, mis täpsustab riikliku statistika tegemise õigusliku keskkonna. Esmakordselt Eestis luuakse statistikanõukogu.

„Seni reguleeris riikliku statistika valdkonda ning loenduste tegemist kolm seadust: riikliku statistika seadus, rahva ja eluruumide loenduse seadus ning põllumajandus loenduse seadus“, selgitas rahandusministeeriumi asekantsler Marek Helm.

Seadusega täpsustatakse riikliku statistika tegemise korraldust ja planeerimist. Riikliku statistika tegijaid on jätkuvalt kaks: Statistikaamet ja Eesti Pank.

"Uue seadusega Statistikaamet oluliselt õigusi juurde ei saa ja andmeesitajatelt rohkem andmeid küsima ei hakka" ütles Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp. "Seaduse üks eesmärk on pigem andmeesitajate koormuse vähendamine ning registripõhise statistika tegemiseks õigusliku raamistiku tugevdamine".

Et riigis toodetav andmestik oleks võimalikult usaldusväärne ja kooskõlas tarbijate vajadustega, luuakse esmakordselt Eestis statistikanõukogu.

"Statistikanõukogusse kuuluvad nii  statistika eksperdid, statistika tarbijad kui ka andmeesitajad. Nõukogu eesmärk on konsulteerida riikliku statistika tegijaid ja  aidata kaasa statistika arendamisele," selgitas Potisepp.

Riigikogu võttis riikliku statistika seaduse vastu 11. juunil ning Vabariigi President kuulutas seaduse välja 21. juunil.

Seadusega saab tutvuda SIIN.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad