Vaata: raamatupidamise seaduse muutmise eelnõu

Rahandusministeerium on ette valmistanud ja e-õiguses avaldanud raamatupidamise seaduse muudatuste eelnõu.

Peamine muudatus seisneb selles, et praegused Raamatupidamise Toimkonna juhendid (RTJ) asendatakse rahandusministri määrustega ja need hakkavad kandma nime „Eesti finantsaruandluse standard” (EFS). Standardeid valmistab ette endiselt toimkond. Muudatuse tulemusena muutuksid praegused soovituslikud juhendid õiguslikult siduvateks ja täitmiseks kohustuslikeks õigusaktideks. Seniste juhendite sisu jääb samaks.

Teine oluline muudatus puudutab väikeettevõtjaid. Nimelt võivad äriühingud, kelle müügitulu ei ületa 191 743 eurot ja bilansimaht ei ületa 95 867 eurot, edaspidi esitada lihtsustatud raamatupidamise aastaaruande, mis koosneb ainult bilansist, kasumiaruandest ja omakapitali muutuste aruandest (st ei ole vaja koostada rahavoogude aruannet ega ühtegi lisa). Seletuskirja kohaselt puudutaks 2008. aasta andmete kohaselt see erand hinnanguliselt 43 452 äriühingut, mis moodustab ligikaudu 64 % Eestis registreeritud äriühingutest, kuid ainult 2% Eesti äriühingute varade kogumahust ja 3% kogu müügitulust.

Muutub ka aruande esitamise kord. Edaspidi piisab sellest, kui majandusaasta aruandele kirjutab alla vaid üks tegevjuhtkonna (juhatuse) liige.

Lisaks sätestatakse välismaa äriühingute kohustus koostada Eestis asuva püsiva tegevuskoha kohta täismahus majandusaasta aruanne. Samuti on eelnõus rida redaktsioonilisi muudatusi.

Muudatuste jõustumine on kavandatud 1. jaanuarile 2011 ning neid kohaldatakse aruandeperioodide kohta, mis algavad 1. jaanuarist 2011 või hiljem.

Loe eelnõu ja seletuskirja SIIN.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad